Jak zorganizować konferencję?

0

Zorganizowanie konferencji może być bardzo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenie kilkudniowe. Często przygotowanie takiego wydarzenia wymaga kilku miesięcy pracochłonnych przygotowań.

Gdzie nocować w Warszawie

0

Warszawa to największe miasto Polski i jednocześnie jej stolica. Oferuje dużą ilość ciekawych atrakcji turystycznych, a poza tym jest skupiskiem obiektów kulturowych, edukacyjnych i biznesowych. Odwiedzana rocznie przez ponad 8 mln osób, stanowi także ogromną bazę noclegową oferującą wiele atrakcyjnych rozwiązań.

Turystyczne atrakcje Sandomierza

0

Jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a spacery po jego wiekowych uliczkach dla każdego z nas mogą się stać wyjątkową przygodą. Sandomierz to jedno z tych miast, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas takiej wycieczki? Zabytków jest w tym mieście wiele, a każdy z nich ma ogromną wartość artystyczną i historyczną. Kto chce dokładnie poznać dzieje tego miasta, ten powinien znaleźć tu tanie noclegi i poświęcić na jego zwiedzenie przynajmniej 3-4 dni. Kto ma mniej czasu, ten powinien się skupić na zabytkach najważniejszych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyć mogą wycieczkowe rejsy po Wiśle. W ich trakcie można podziwiać piękną panoramę miasta oraz cieszyć się unikalnym krajobrazem. Wycieczki po wąwozach sandomierskich będą kolejną przygodą dla każdego z nas, przy czym wąwozem najważniejszym będzie tu Wąwóz Królowej Jadwigi. A co z zabytkami? Z pewnością warto przyjrzeć się zachowanym do dziś fragmentom dawnych fortyfikacji miejskich. Mury obronne oraz słynna Brama Opatowska, obecnie służąca turystom jako punkt widokowy, to ważne punkty w programie zwiedzania tego miasta. Zachwycić może też słynne Igielne Ucho, czyli wąska furtka dominikańska. Wiekowy kościół z cennymi dziełami sztuki sakralnej, malowniczy rynek z ratuszem oraz podziemna trasa turystyczna – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Sandomierz jest nie tylko jednym z najpiękniejszych, ale i najlepiej zagospodarowanych pod względem turystycznym miast w Polsce.

http://www.turistiko.pl/

Rumuńskie kurorty: Konstanca

0

Gdzie najchętniej wybierają się turyści, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, a jednocześnie nie chcą wędrować utartymi szlakami? Wśród tych kierunków, na które z pewnością warto postawić, coraz częściej pojawia się Rumunia. Ten kraj ma się czym pochwalić, a tutejsze kurorty cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Biura podróży w ostatnim czasie coraz chętniej stawiają na rumuńskie letniska i kurorty, na terenie których cieszyć się można coraz lepszym zagospodarowaniem oraz wspaniałymi atrakcjami. Jednym z kurortów, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy w Rumunii, jest Konstanca. To miejscowość, na którą biura podróży zwróciły uwagę już jakiś czas temu. Jakie czynniki decydują o jej wyjątkowości oraz popularności? Bo Konstanca to przede wszystkim bardzo ważne miasto portowe, zatem jego rola w rumuńskiej gospodarce jest ogromna. Miasto to może się jednocześnie pochwalić pięknymi plażami, dzięki czemu stało się ono miejscem atrakcyjnym dla tych, którzy chcą spędzić urlop nad wodami Morza Czarnego. Konstanca to jednak nie tylko znane kąpielisko, ale i bardzo ważny ośrodek życia kulturalnego. Nie brak tu ciekawych zabytków, którym z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Zachwycić może tutejszy meczet – wspaniała pamiątka z czasów osmańskich, która ma ogromną wartość artystyczną i historyczną. Miłośników przeszłości zachwycić mogą też ruiny dawnej twierdzy oraz te eksponaty, które są prezentowane w miejscowym Muzeum Archeologicznym.

http://www.turystykawsieci.pl/

Maltańskie atrakcje. Sliema i jej skarby

0

Gdzie polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy? W gronie modnych kierunków, którymi coraz częściej kuszą nas biura podróży, ważne miejsce zajmuje Malta. Ta piękna wyspa kusi modnymi kurortami oraz świetnym zagospodarowaniem, wielkim walorem są też liczne zabytki, z jakimi można się spotkać w czasie wędrówek po jej terenie. Malta to wyspa atrakcyjna dla każdego. W gronie tych kurortów, w których warto spędzić wczasy, wyróżnia się Sliema. Dlaczego biura podróży tak chętnie organizują wypoczynek na terenie tej miejscowości turystycznej? Powodów jest sporo. Sliema zalicza się do grona najważniejszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Malta. Świetne zagospodarowanie sprawia, że turyści mogą tu spędzić wczasy pełne atrakcji i jednocześnie korzystać z eleganckich hoteli. Biura podróży oferują w tym miejscu wiele ciekawych ofert spędzania wolnego czasu, dzięki czemu wczasy w tej części wyspy mogą się dla każdego przemienić we wspaniałą przygodę. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno Sliema była zwykłą osadą rybacką. Dziś w jej zabudowie dominują letniskowe wille, hotele i pensjonaty, dzięki którym można tu wypoczywać na wysokim poziomie. Wśród atrakcji wielkim powodzeniem cieszą się tu wycieczkowe rejsy łodziami oraz spacery w rejonie przystani. Czeka też malownicze wybrzeże, które kusi miejscami idealnymi dla miłośników morskich kąpieli oraz dla tych, którzy wolą się wygrzewać w słońcu. Miejscowe biura podróży chętnie organizują dla turystów wycieczki po okolicy, dzięki którym każdy może się przekonać, że Malta to coś więcej niż plaża i zabawa w kurorcie. Wczasy na tej wyspie to prawdziwa gratka dla każdego oraz sposób na udany urlop.

http://www.wakacje-marzen.pl/

Zabytki Wrocławia: katedra św. Jana Chrzciciela

0

Dla wielu z nas Wrocław jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. To miasto ma się czym pochwalić, a jego atrakcje każdego miłośnika historii i sztuki mogą oczarować swym pięknem. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Wśród tych obiektów, których turyści zwiedzający Wrocław nie mogą pominąć, znajduje się katedra św. Jana Chrzciciela. Ta gotycka budowla jest symbolem Ostrowa Tumskiego – najstarszej dzielnicy Wrocławia, od poznania której większość turystów zaczyna swe wycieczki po stolicy Dolnego Śląska. Katedra św. Jana Chrzciciela to cenny zabytek, ściśle związany z początkami miasta. Dzieje tej świątyni sięgają XI stulecia, kiedy to Wrocław stał się siedzibą biskupstwa, a Ostrów Tumski – miejscem urzędowania wrocławskich władz kościelnych. Wrocławska katedra, często nazywana Matką śląskich kościołów, do dziś zachwyca swym pięknem. Jej potężna sylwetka jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w panoramie miasta, a katedralna wieża rewelacyjnie sprawdza się jako punkt widokowy. Miłośników historii oraz sztuki sakralnej może też oczarować niezwykłe wnętrze tej świątyni. Tryptyk Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny z 1552 roku, piękna ambona z początków XVIII stulecia oraz potężne organy – oto wybrane atrakcje, którym w czasie zwiedzania wnętrza wrocławskiej katedry warto się uważniej przyjrzeć. Kolekcja średniowiecznych nagrobków, imponujący ołtarz główny oraz liczne kaplice boczne są kolejnymi obiektami, dzięki którym zwiedzanie zabytkowej świątyni każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

http://www.jonnys.pl/

Rejon Słonecznego Brzegu – dlaczego warto tu spędzić urlop?

0

Wypoczynek w najmodniejszym regionie turystycznym Bułgarii może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Wczasy na bułgarskim wybrzeżu ma w swej ofercie niemal każde biuro podróży, a zainteresowanie turystów Słonecznym Brzegiem od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego warto spędzić tu urlop?
Słoneczny Brzeg jest idealną ofertą dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy w Bułgarii, a jednocześnie nie chcą na to wydawać zbyt wielu pieniędzy. Wprawdzie dobre hotele w Słonecznym Brzegu sporo kosztują, jednak w sąsiedztwie tego kurortu czeka na gości wiele rybackich osad, na terenie których można bez większych problemów znaleźć tanie noclegi. Rejon Słonecznego Brzegu to również malownicza sceneria oraz niezwykłe atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. W czasie wycieczki po tej części Bułgarii z pewnością warto odwiedzić Warnę – miasto, w którym do dziś znajduje się symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka. Miłośnicy historii, którzy odwiedzają rejon Słonecznego Brzegu, z pewnością zainteresują się też miastem Burgas. I tu czekają wspaniałe zabytki oraz muzea, dzięki którym w przyjemny i ciekawy sposób można poszerzać swą wiedzę na temat Bułgarii. Przylądek Emine będzie z kolei ciekawym celem wycieczki dla tych turystów, których fascynuje bułgarska przyroda. Wczasy w rejonie Słonecznego Brzegu mogą zatem każdemu z nas sprawić wiele radości, a moc atrakcji sprawi, że każdy letnik znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

http://www.beautifulnight.pl/

Trasy spacerowe Krakowa: Droga Królewska

0

Jest jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, a jej pokonanie daje nam szansę na zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami małopolskiej stolicy. Droga Królewska to wyjątkowa trasa turystyczna, która dla wielu z nas staje się podstawą w trakcie wycieczki po Krakowie. Dlaczego ta trasa cieszy się tak wielką popularnością? Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Kraków?

Powodów, dla których warto pokonać Drogę Królewską, jest sporo. Wycieczki tym szlakiem to wyjątkowa lekcja historii, a jednocześnie – możliwość ujrzenia wielu pięknych budowli. To właśnie przy Drodze Królewskiej znajduje się Barbakan i Brama Floriańska – atrakcje, z którymi zazwyczaj kojarzone jest Kraków. Trasa ta prowadzi również przez Rynek Główny, znany z tak cennych zabytków, jak Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha oraz Sukiennice, we wnętrzu których mieści się m. in. wyjątkowa Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. Pałac Erazma Ciołka, kościół św. Andrzeja oraz kościół św. Piotra i Pawła – oto kolejne zabytki, z którymi w czasie wycieczki Drogą Królewską mogą się spotkać turyści. Trasa ta kończy się na Wawelu – zamku, który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce oraz symbolem tak pięknego miasta, jakim jest Kraków. Zabytków i malowniczych zakątków na Drodze Królewskiej nie brakuje, zatem każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. A ponieważ w centrum miasta bez problemów znajdziemy noclegi, każdy z nas może znajdującym się tu zabytkom poświęcić sporo czasu i lepiej poznać ich dzieje.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/

Słowacki Raj i jego turystyczne walory

0

Jest jednym z najciekawszych krajów w Europie, zatem moda na wycieczki po jej terenie nie powinna nikogo dziwić. Słowacja to raj dla miłośników turystyki, a znajdujące się na jej terenie atrakcje mogą oczarować każdego. Na gości czekają tu piękne miejscowości, cenne zabytki oraz miejsca, które zachwycają pięknymi widokami i przyrodniczym bogactwem. Jednym z najważniejszych celów wycieczki dla miłośników przyrody jest tu Słowacki Raj. To niezwykłe miejsce, dzięki któremu Słowacja stała się jednym z modniejszych celów turystycznych wyjazdów. Czym może nas oczarować Słowacki Raj?

Park Narodowy Słowacki Raj to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Słowacja. Polskie biura podróży już dawno doceniły ogromny potencjał tego miasta, zatem wycieczki z Polski zaglądają tu coraz chętniej. Słowacki Raj z pewnością na takie zainteresowanie sobie zasłużył, a czekające na jego terenie atrakcje turystyczne mogą na każdym miłośniku podróży zrobić ogromne wrażenie. Nie brak tu pięknych potoków oraz wodospadów, dzięki którym ta część Słowacji zachwyca niezwykłą scenerią. Wąwozy i kaniony to główne atrakcje tego parku, zatem to im turyści poświęcają najwięcej uwagi. Kuszą też piękne miejscowości, które są dobrymi bazami wypadowymi na teren Słowackiego Raju oraz wspaniałymi letniskami, na terenie których można nacieszyć się wypoczynkiem w kameralnej atmosferze. Gdzie warto się wybrać? Z pewnością ciekawym doświadczeniem okaże się pobyt w Nowej Wsi Spiskiej. Mlynky oraz Dedinky są z kolei najważniejszymi ośrodkami sportów zimowych w tej części Słowacji, zatem i tu na brak turystów narzekać nie można.

http://www.poczujnature.pl/

Andora: co warto zobaczyć?

0

To niewielkie państwo ma ogromny potencjał turystyczny, o czym najlepiej świadczy zainteresowanie, jakim Andorę obdarzyły znane biura podróży. Wycieczki w Pireneje są przecież coraz bardziej popularne, a sama Andora staje się jednym z popularniejszych kierunków turystycznych wypraw. Co warto zobaczyć w tym kraju? Jakie atrakcje Andory zasługują na szczególne zainteresowanie ze strony miłośników podróży? Andora to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, co wynika z położenia tego kraju. Andora jest przecież pirenejskim krajem, a jej górzysta sceneria stała się jednym z jej najważniejszych walorów turystycznych. Na wzrost popularności tego kraju wpływa też atrakcyjne sąsiedztwo. Bliskość Francji i Hiszpanii, kierunków tak chętnie wybieranych przez turystów i tak aktywnie promowanych przez biura podróży, ma przecież wiele zalet. Andora cieszy się nie tylko takimi walorami. Ten kraj to idealne miejsce na wczasy dla tych turystów, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Popularne są tu zarówno sporty zimowe, jak i piesze wycieczki w góry. Jazda konna, kajakarstwo oraz wycieczki rowerowe – oto kolejne propozycje dla aktywnych turystów, którzy postanowią spędzić wczasy w tym właśnie kraju. Andora może się jednocześnie pochwalić wieloma innymi atrakcjami. Co warto zobaczyć w czasie przemieszczania się po terenie tego państwa? Z pewnością warto zajrzeć do Andory – najważniejszego miasta w tym kraju, które może się pochwalić i ciekawą zabudową, i interesującą placówką muzealną. Turystów może tu również oczarować muzeum poczty oraz muzeum miniatur, wielkim wydarzeniem jest też karnawał w Encemp.

http://www.magazyn-turysty.pl/