Górskie wycieczki – nocleg w apartamentach w Zakopanem

0

Do wyboru mamy dwie trasy żeby dostać się na szczyt górski Rysy. Jedni wybierają trudniejszą trasę, która znajduje się po polskiej stronie, ale są też osoby, które stawiają na część słowacką. Wtedy wejście jest o wiele łatwiejsze, ale też nie jesteśmy aż tak bardzo wysoko. Dla kogoś, kto ceni sobie górski klimat na pewno ma znaczenie to jak wysoki szczyt zdobywa. Trzeba pamiętać, że Rysy to nie Gubałówka i trzeba będzie się bardzo mocno namęczyć. Jeśli ktoś ma lęk wysokości to też powinien uważać, bo wchodzenie oznacza chodzenie nad wieloma skarpami. Oczywiście są one zabezpieczone łańcuchami, ale jednak widać, co się dzieje w dole. Jeśli planujemy wejścia na Rysy to trzeba przejść najpierw nad Morskie Oko. Stamtąd czeka nas tylko droga pod górę i to zajmie nam wiele godzin. Poleca się wymarsz w góry rano, bo wtedy przez południem powinniśmy być już na samej górze. Dlatego warto być wcześniej? Wtedy widoki są o wiele ładniejsze, a często po południu pojawiają się chmury zakrywające widok na nasze piękne Tatry. Musimy mieć świadomość tego, że jesteśmy w górach, dlatego trzeba się do takiego wyjścia w odpowiedni sposób przygotować. Chodzi o odpowiednie obuwie czy ubiór. Warunki na szczycie mogą się diametralnie zmienić i nigdy nie wiemy, jaka pogoda może nas zastać. Wejścia na Rysy jest możliwe wtedy, kiedy nie ma zagrożenia lawinowego, czyli od listopada do czerwca. Wejść można, ale trzeba pamiętać, że nie ma nic ważnego od bezpieczeństwa i właśnie na tym trzeba będzie się głównie skupić. Wielu turystów właśnie o tym zapomina i nie wiedzą jak mają się przygotować. Jeszcze więcej osób jest zaskoczonych, że w pewnym momencie wchodzimy na szczyt trzymając się łańcuchów. Dla niektórych osób wchodzenie to nie problem, ale sytuacja zmienia się, kiedy mają zejść. Najlepiej wchodzenie zaplanować, chociaż w dwie osoby żeby w razie jakichkolwiek problemów można było zadziałać.

Śpimy w Zakopanem w ekskluzywnych apartamentach

Najlepsza baza wypadowa na Rysy to będzie Zakopane. Bez problemu można będzie znaleźć w tym mieście nocleg dla dwóch czy więcej osób. Nie ma znaczenia też standard noclegów, jaki nas interesuje, bo tutaj jest dokładnie to wszystko, czego nam trzeba. Mamy do wyboru apartamenty, kwatery prywatne, a nawet hotele. To oznacza, że osoby zainteresowane mogą przebierać w ofertach, z których na sto procent coś dla siebie wybiorą. W przypadku przyjazdu w terminie wakacyjnych czy w terminie jakiegoś długiego weekendu trzeba nieco wcześniej rezerwować sobie noclegi. Turystów, którzy w tym czasie chcą się w górach pojawić jest bardzo dużo, dlatego trzeba będzie się pospieszyć. Nie jest to przecież trudne, bo można wyszukiwać ofert przez Internet. Obejrzymy zdjęcia, sprawdzimy na mapie gdzie to się konkretnie mieści i będziemy wiedzieć, która oferta jest dla nas, a która jest zbyt daleko. Oferty, które dopasujemy w indywidulany sposób do siebie znajdziemy na apartamenty Zakopane. To strona, która ma wszystkie najlepsze i jednocześnie najtańsze obiekty, jakie znajdują się w Zakopanem i jego okolicach.

Ropki – cudowne miejsce w Beskidzie Niskim

0

Ropki to cudowne miejsce na wypoczynek w Beskidzie Niskim. To wieś, w której rządzi przyroda, pokazując swoje atuty o każdej porze roku. Ropki są niezwykłe i jeżeli choć raz wybierzesz się do tej pustej i dzikiej doliny rzeki Ripka, to będziesz chciał do Ropek wrócić. Każda pora roku jest tutaj bardzo wyrazista, co powoduje, że działa jak magnes i potrafi z łatwością zachwycić odwiedzającego.

Gdy wszystko budzi się do życia

Wiosna w Ropkach jest piękna. Choć budzi się wolno, to atakuje gwałtownie. Wspaniałe żywozielone barwy drzew liściastych przeplatane z głęboką zielenią świerków i jodeł zachwycają każdego, kto tutaj przyjedzie o tej porze roku. Wspaniałe łąki pełne kwiatów i kolorowych traw nie pozwalają przejść koło nich obojętnie. Zapraszają, aby zanurzyć się w nich bez umiaru.

Gdy wszystko pachnie ziołami

Latem Ropki to raj dla rodzin z dziećmi. Gorące dni i chłodne wieczory pozwalają odnaleźć równowagę i wypocząć. W Ropkach komary nie dokuczają, co może być dobrą informacją nie tylko dla rodzin z dziećmi. Łąki o tej porze roku ciągle pełne traw i kwiatów zachwycają każdego kto tutaj trafi. To nie bez przyczyny w lipcu w pobliskiej miejscowości Wysowa Zdrój jest organizowany festyn „Wysowa pachnąca ziołami”. Wiele możliwości spędzania urlopu i wiele dni słonecznych zachęcają całe rodziny do pobytów. W Ropkach nie ma zbyt wielu miejsc noclegowych – warto sprawdzić ofertę Siwejki.

Ropki – raj dla grzybiarzy

Jesień w Ropkach karmi pięknymi odcieniami czerwieni lasów bukowych i ogromną ilością grzybów. Ropki są wręcz wymarzonym miejscem wypoczynku dla grzybiarzy. Jesień w Beskidzie Niskim to idealny czas dla szukających ciszy i spokoju. To właśnie tutaj znajdziesz swój święty spokój, gdy wstaniesz rano i wyruszysz na pieszą wędrówkę pustymi szlakami turystycznymi, a wieczorem zasiądziesz przy leniwie palącym się ognisku. To w Ropkach, we wrześniu, nocą wsłuchasz się w porykiwania jeleni lub nad pobliskim jeziorem „zapolujesz” na żmudnie podcinającego kolejne drzewo bobra.

Turystyka narciarska w górach

Zima to czas gdy w Ropkach wszystko toczy się wolniej. Uśpiona przyroda przykryta zwykle grubą warstwą śniegu z niecierpliwością „wypatruje” nadejścia wiosny. Na biało odśnieżone drogi i całkowicie zaśnieżone polany i łąki zachęcają do uprawiania turystyki narciarskiej i choć przygotowanych tras tutaj nie znajdziecie to spacery na nartach śladowych dadzą Wam wiele radości. W Ropkach w zimie jest biało, pusto, cicho i bezpiecznie, a szanse na spotkanie sarny lub innego dzikiego zwierzęcia są większe, niż prawdopodobieństwo spotkania wędrującego turysty.

Jak zorganizować konferencję?

0

Zorganizowanie konferencji może być bardzo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenie kilkudniowe. Często przygotowanie takiego wydarzenia wymaga kilku miesięcy pracochłonnych przygotowań.

Gdzie nocować w Warszawie

0

Warszawa to największe miasto Polski i jednocześnie jej stolica. Oferuje dużą ilość ciekawych atrakcji turystycznych, a poza tym jest skupiskiem obiektów kulturowych, edukacyjnych i biznesowych. Odwiedzana rocznie przez ponad 8 mln osób, stanowi także ogromną bazę noclegową oferującą wiele atrakcyjnych rozwiązań.

Turystyczne atrakcje Sandomierza

0

Jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a spacery po jego wiekowych uliczkach dla każdego z nas mogą się stać wyjątkową przygodą. Sandomierz to jedno z tych miast, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas takiej wycieczki? Zabytków jest w tym mieście wiele, a każdy z nich ma ogromną wartość artystyczną i historyczną. Kto chce dokładnie poznać dzieje tego miasta, ten powinien znaleźć tu tanie noclegi i poświęcić na jego zwiedzenie przynajmniej 3-4 dni. Kto ma mniej czasu, ten powinien się skupić na zabytkach najważniejszych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyć mogą wycieczkowe rejsy po Wiśle. W ich trakcie można podziwiać piękną panoramę miasta oraz cieszyć się unikalnym krajobrazem. Wycieczki po wąwozach sandomierskich będą kolejną przygodą dla każdego z nas, przy czym wąwozem najważniejszym będzie tu Wąwóz Królowej Jadwigi. A co z zabytkami? Z pewnością warto przyjrzeć się zachowanym do dziś fragmentom dawnych fortyfikacji miejskich. Mury obronne oraz słynna Brama Opatowska, obecnie służąca turystom jako punkt widokowy, to ważne punkty w programie zwiedzania tego miasta. Zachwycić może też słynne Igielne Ucho, czyli wąska furtka dominikańska. Wiekowy kościół z cennymi dziełami sztuki sakralnej, malowniczy rynek z ratuszem oraz podziemna trasa turystyczna – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Sandomierz jest nie tylko jednym z najpiękniejszych, ale i najlepiej zagospodarowanych pod względem turystycznym miast w Polsce.

http://www.turistiko.pl/

Rumuńskie kurorty: Konstanca

0

Gdzie najchętniej wybierają się turyści, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, a jednocześnie nie chcą wędrować utartymi szlakami? Wśród tych kierunków, na które z pewnością warto postawić, coraz częściej pojawia się Rumunia. Ten kraj ma się czym pochwalić, a tutejsze kurorty cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Biura podróży w ostatnim czasie coraz chętniej stawiają na rumuńskie letniska i kurorty, na terenie których cieszyć się można coraz lepszym zagospodarowaniem oraz wspaniałymi atrakcjami. Jednym z kurortów, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy w Rumunii, jest Konstanca. To miejscowość, na którą biura podróży zwróciły uwagę już jakiś czas temu. Jakie czynniki decydują o jej wyjątkowości oraz popularności? Bo Konstanca to przede wszystkim bardzo ważne miasto portowe, zatem jego rola w rumuńskiej gospodarce jest ogromna. Miasto to może się jednocześnie pochwalić pięknymi plażami, dzięki czemu stało się ono miejscem atrakcyjnym dla tych, którzy chcą spędzić urlop nad wodami Morza Czarnego. Konstanca to jednak nie tylko znane kąpielisko, ale i bardzo ważny ośrodek życia kulturalnego. Nie brak tu ciekawych zabytków, którym z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Zachwycić może tutejszy meczet – wspaniała pamiątka z czasów osmańskich, która ma ogromną wartość artystyczną i historyczną. Miłośników przeszłości zachwycić mogą też ruiny dawnej twierdzy oraz te eksponaty, które są prezentowane w miejscowym Muzeum Archeologicznym.

http://www.turystykawsieci.pl/

Maltańskie atrakcje. Sliema i jej skarby

0

Gdzie polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy? W gronie modnych kierunków, którymi coraz częściej kuszą nas biura podróży, ważne miejsce zajmuje Malta. Ta piękna wyspa kusi modnymi kurortami oraz świetnym zagospodarowaniem, wielkim walorem są też liczne zabytki, z jakimi można się spotkać w czasie wędrówek po jej terenie. Malta to wyspa atrakcyjna dla każdego. W gronie tych kurortów, w których warto spędzić wczasy, wyróżnia się Sliema. Dlaczego biura podróży tak chętnie organizują wypoczynek na terenie tej miejscowości turystycznej? Powodów jest sporo. Sliema zalicza się do grona najważniejszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Malta. Świetne zagospodarowanie sprawia, że turyści mogą tu spędzić wczasy pełne atrakcji i jednocześnie korzystać z eleganckich hoteli. Biura podróży oferują w tym miejscu wiele ciekawych ofert spędzania wolnego czasu, dzięki czemu wczasy w tej części wyspy mogą się dla każdego przemienić we wspaniałą przygodę. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno Sliema była zwykłą osadą rybacką. Dziś w jej zabudowie dominują letniskowe wille, hotele i pensjonaty, dzięki którym można tu wypoczywać na wysokim poziomie. Wśród atrakcji wielkim powodzeniem cieszą się tu wycieczkowe rejsy łodziami oraz spacery w rejonie przystani. Czeka też malownicze wybrzeże, które kusi miejscami idealnymi dla miłośników morskich kąpieli oraz dla tych, którzy wolą się wygrzewać w słońcu. Miejscowe biura podróży chętnie organizują dla turystów wycieczki po okolicy, dzięki którym każdy może się przekonać, że Malta to coś więcej niż plaża i zabawa w kurorcie. Wczasy na tej wyspie to prawdziwa gratka dla każdego oraz sposób na udany urlop.

http://www.wakacje-marzen.pl/

Zabytki Wrocławia: katedra św. Jana Chrzciciela

0

Dla wielu z nas Wrocław jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. To miasto ma się czym pochwalić, a jego atrakcje każdego miłośnika historii i sztuki mogą oczarować swym pięknem. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Wśród tych obiektów, których turyści zwiedzający Wrocław nie mogą pominąć, znajduje się katedra św. Jana Chrzciciela. Ta gotycka budowla jest symbolem Ostrowa Tumskiego – najstarszej dzielnicy Wrocławia, od poznania której większość turystów zaczyna swe wycieczki po stolicy Dolnego Śląska. Katedra św. Jana Chrzciciela to cenny zabytek, ściśle związany z początkami miasta. Dzieje tej świątyni sięgają XI stulecia, kiedy to Wrocław stał się siedzibą biskupstwa, a Ostrów Tumski – miejscem urzędowania wrocławskich władz kościelnych. Wrocławska katedra, często nazywana Matką śląskich kościołów, do dziś zachwyca swym pięknem. Jej potężna sylwetka jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w panoramie miasta, a katedralna wieża rewelacyjnie sprawdza się jako punkt widokowy. Miłośników historii oraz sztuki sakralnej może też oczarować niezwykłe wnętrze tej świątyni. Tryptyk Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny z 1552 roku, piękna ambona z początków XVIII stulecia oraz potężne organy – oto wybrane atrakcje, którym w czasie zwiedzania wnętrza wrocławskiej katedry warto się uważniej przyjrzeć. Kolekcja średniowiecznych nagrobków, imponujący ołtarz główny oraz liczne kaplice boczne są kolejnymi obiektami, dzięki którym zwiedzanie zabytkowej świątyni każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

http://www.jonnys.pl/

Rejon Słonecznego Brzegu – dlaczego warto tu spędzić urlop?

0

Wypoczynek w najmodniejszym regionie turystycznym Bułgarii może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Wczasy na bułgarskim wybrzeżu ma w swej ofercie niemal każde biuro podróży, a zainteresowanie turystów Słonecznym Brzegiem od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego warto spędzić tu urlop?
Słoneczny Brzeg jest idealną ofertą dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy w Bułgarii, a jednocześnie nie chcą na to wydawać zbyt wielu pieniędzy. Wprawdzie dobre hotele w Słonecznym Brzegu sporo kosztują, jednak w sąsiedztwie tego kurortu czeka na gości wiele rybackich osad, na terenie których można bez większych problemów znaleźć tanie noclegi. Rejon Słonecznego Brzegu to również malownicza sceneria oraz niezwykłe atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. W czasie wycieczki po tej części Bułgarii z pewnością warto odwiedzić Warnę – miasto, w którym do dziś znajduje się symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka. Miłośnicy historii, którzy odwiedzają rejon Słonecznego Brzegu, z pewnością zainteresują się też miastem Burgas. I tu czekają wspaniałe zabytki oraz muzea, dzięki którym w przyjemny i ciekawy sposób można poszerzać swą wiedzę na temat Bułgarii. Przylądek Emine będzie z kolei ciekawym celem wycieczki dla tych turystów, których fascynuje bułgarska przyroda. Wczasy w rejonie Słonecznego Brzegu mogą zatem każdemu z nas sprawić wiele radości, a moc atrakcji sprawi, że każdy letnik znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

http://www.beautifulnight.pl/

Trasy spacerowe Krakowa: Droga Królewska

0

Jest jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, a jej pokonanie daje nam szansę na zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami małopolskiej stolicy. Droga Królewska to wyjątkowa trasa turystyczna, która dla wielu z nas staje się podstawą w trakcie wycieczki po Krakowie. Dlaczego ta trasa cieszy się tak wielką popularnością? Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Kraków?

Powodów, dla których warto pokonać Drogę Królewską, jest sporo. Wycieczki tym szlakiem to wyjątkowa lekcja historii, a jednocześnie – możliwość ujrzenia wielu pięknych budowli. To właśnie przy Drodze Królewskiej znajduje się Barbakan i Brama Floriańska – atrakcje, z którymi zazwyczaj kojarzone jest Kraków. Trasa ta prowadzi również przez Rynek Główny, znany z tak cennych zabytków, jak Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha oraz Sukiennice, we wnętrzu których mieści się m. in. wyjątkowa Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. Pałac Erazma Ciołka, kościół św. Andrzeja oraz kościół św. Piotra i Pawła – oto kolejne zabytki, z którymi w czasie wycieczki Drogą Królewską mogą się spotkać turyści. Trasa ta kończy się na Wawelu – zamku, który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce oraz symbolem tak pięknego miasta, jakim jest Kraków. Zabytków i malowniczych zakątków na Drodze Królewskiej nie brakuje, zatem każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. A ponieważ w centrum miasta bez problemów znajdziemy noclegi, każdy z nas może znajdującym się tu zabytkom poświęcić sporo czasu i lepiej poznać ich dzieje.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/