Niezbędnik każdego turysty

Niezwykle popularnym oraz bardzo lubianym sposobem spędzania wolnego czasu jest turystyka górska. Z racji tego, iż wakacje coraz szybciej się zbliżają, należy jak najszybciej zacząć kompletować niezbędny podczas górskich wędrówek sprzęt.

W trakcie wyprawy bez odpowiednich sztućców przygotowanie i zjedzenie potrawy może się okazać nie lada wyzwaniem. Z tego właśnie względu podczas pakowania plecaka, nie należy zapomnieć o zabraniu sztućców turystycznych, które okazują się niezastąpione podczas pieszych wycieczek. Obecnie wielu producentów oferuje specjalne zestawy, które, które nie tylko umożliwiają prawidłową konsumpcję, ale również niewiele ważą, co dla wielu osób ma bardzo istotne znaczenie.

Sztućce

Słysząc słowo niezbędnik turystyczny, wiele osób zastanawia się, o co tak naprawdę chodzi. Takim właśnie określeniem nazywa się zestaw sztućców turystycznych, w którego skład wchodzi przede wszystkim łyżka, widelec i nóż, które są ze sobą na stałe połączone, ale również mogą być rozpinane, co jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć o tym, iż niektóre niezbędniki turystyczne zawierają dodatkowe sprzęty, wśród których można wymienić głównie otwieracz do konserw czy butelek oraz szpikulec.

Zestawy sztućców różnią się pomiędzy sobą trzema istotnymi parametrami, a mianowicie jakością wykonania, ceną oraz wykorzystanymi materiałami. Najtańszy zestaw można już nabyć za około 7zł i powinien on w zupełności wystarczyć.

O czym jeszcze nie należy zapomnieć?

Komplet sztućców to nie jedyne wyposażenie, które powinno znaleźć się w plecaku. Podczas pakowania nie należy zapomnieć również o aktualnej mapie, na które zaznaczone są szlaki turystyczne, apteczce (w której powinny znajdować się bandaże, plastry, woda utleniona oraz leki przeciwbólowe), termosie, latarce, śpiworze (powinien być dosyć lekki, jednak ważne, aby odpowiednio chronił przed utratą ciepła), namiocie (w przypadku dłuższej wyprawy) oraz odpowiedniej odzieży (kurtka chroniąca przed deszczem i wiatrem, grube spodnie i odpowiednie obuwie).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ