Jak spakować się do samolotu?

Na każdy wyjazd, zarówno ten krótki czy nieco dłuższy, czekamy ze zniecierpliwieniem. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko odbyło się bez przeszkód. Często jednak najważniejszą rzecz zostawiamy na ostatnią chwilę – pakowanie! Niewielu z nas wie, jak się spakować do samolotu. Często wpisujemy w wyszukiwarkę, co można, a czego nie można zabrać. Ostatecznie wielu z nas się poddaje i pakuje wszystko lub nic, narażając się na problemy na lotnisku. Jeszcze częściej bezsensownie wykupujemy bagaż rejestrowany, kiedy nie ma kompletnie takiej potrzeby. To wiąże się z przepłacaniem, ponieważ np. w tanich liniach lotniczych po doliczeniu takiego bagażu koszty często stanową równowartość droższego przelotu, który zapewnia nam o wiele wyższą jakość usługi.

Oto kilka złotych rad i cennych wskazówek, które umożliwią Ci sprawne spakowanie się do samolotu bez brania zbędnych rzeczy.

Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Czym różni się bagaż podręczny i rejestrowany ? Bagaż podręczny to najczęściej walizka do 10 kg oraz niewielka torebka lub plecak, który podczas podróży możemy mieć przy sobie. Najważniejsze, aby sprawdzić, jakie może mieć on wymiary oraz wagę maksymalną, aby przy odprawie nie było niepotrzebnych problemów.

Bagaż rejestrowany to walizka powyżej 10 kg lub zawierająca rzeczy, których nie możemy mieć w bagażu podręcznym. Za taki bagaż musimy najczęściej zapłacić, choć są linie lotnicze, które wliczają go w koszty lotu. Przydaje się on przede wszystkim wtedy, kiedy mamy przesiadki – bez bagażu u boku poruszamy się znacznie sprawniej i jest nam po prostu lżej. Jeśli planujemy zakupić alkohol lub przysmaki i przywieźć je do Polski – również potrzebujemy bagażu rejestrowanego.

Co można i warto wziąć do bagażu podręcznego?

Kosmetyki – możemy brać wyłącznie płyny o pojemności 100 ml. Łącznie na każdą osobę przypada 1l takich kosmetyków. Jeśli to krótki wyjazd – z pewnością kosmetyki wystarczą w takiej pojemności, jeśli dłuższy, można zawsze dokupić coś na miejscu. Poza tym w hotelach coraz częściej kosmetyki są wliczone w cenę pobytu i czekają na nas w pokoju.

Ubrania – najcięższe i najgrubsze najlepiej założyć na siebie do samolotu. Nie warto przesadzać z ubraniami, ponieważ w większości wypadków połowy tego, co bierzemy – nie zakładamy. W większości hoteli można zrobić pranie, dlatego nie warto brać nadmiaru.

Jedzenie – możemy wziąć tylko w postaci stałej. Napoje i np. jogurty – niestety nie. Chyba że są to posiłki dla dziecka.

Książki oraz elektronika – warto ograniczyć się do najpotrzebniejszych rzeczy, ponieważ książki oraz sprzęty najbardziej obciążają bagaż. Dzięki nim może zabraknąć miejsca na ważniejsze rzeczy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ