Korfu z punktu widzenia dziecka...

Każdy autor mniej lub bardziej poczytnych opisów wyspy Korfu, skupia się w głównej mierze na atrakcjach przeznaczonych dla osób dorosłych. Jednak w rzeczywistości moc atrakcji czeka również i nasze dzieci. Zwłaszcza, że większość z nas ma rodziny, z którymi chciałoby normalnie i spokojnie wypocząć.

Jakie atrakcje dla dzieci przewiduje wyspa Korfu?

Wbrew pozorom, ten niewielki zakątek lądu zagubiony gdzieś na Morzu Jońskim jest bardzo bogaty w przeróżne atrakcje dla dzieci. Mamy tu na myśli przede wszystkim takie atrakcje jak:

1. Przybrzeżne jeziora – Korfu charakteryzuje się bardzo zróżnicowaną linią brzegową. Nic w tym dziwnego – mamy przecież do czynienia z typowo grecką wyspą. Nie brak tu przybrzeżnych jezior, wśród których możemy obserwować chociażby piękne, tutejsze ptactwo wodne. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by z dzieciakami wybrać się na wycieczki po wyspie w celu obserwacji bardziej śródlądowej flory i fauny.

2. Parki wodne – na terenie wyspy Korfu znajduje się ogromny park wodny. Jego nazwa to Corfu Aqualand. Znajduje się tu mnóstwo zjeżdżalni i innych urządzeń, które dzieciaki wręcz kochają. Nie ma co ukrywać – wypad z dziećmi do parku wodnego na Korfu to specyficzny czas, którego nie zapomną one do końca swojego życia. Więcej informacji na temat wodnych atrakcji dla dzieci na Korfu znajdziecie tutaj Korfu atrakcje dla dzieci.

3. Zabytki – ze starszymi dziećmi warto wybrać się na wycieczkę po największych zabytkach wyspy Korfu. Wśród nich są architektoniczne pozostałości po cesarzowej Sissi a także – bardzo popularna wśród turystów świątynia Artemidy. Zaznaczamy, że zwiedzanie lokalnych zabytków turystycznych z dziećmi wcale nie będzie dla nich nudne. Zwłaszcza, że są to miejsca wyjątkowe i interesujące.

4. Hotele – wszystkie hotele na terenie Korfu są dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Nie brak tu wysokiej klasy basenów, placów zabaw itd. Po więcej informacji zapraszamy na Korfu – Przewodnik po wyspie.

Korfu to też wyjątkowe miejsce dla dzieci, chociażby ze względu na delikatny klimat. Gwarantujemy, że wrócą one z wypadu zadowolone i szczęśliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ