Odkryj „Perłę Beskidów” – aktywny wypoczynek w Wiśle

Wisła, nazywa inaczej „Perłą Beskidów”, jest położona w województwie śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Tu swoje źródło ma najdłuższa rzeka w Polsce i to stąd pochodzi polski skoczek wszech czasów, czyli Adam Małysz. Miasto oferuje liczne atrakcje przez cały rok, dzięki czemu niezależnie od terminu wyjazdu możesz aktywnie wypoczywać. Znajdź noclegi w Wiśle i ciesz się bogactwem tego regionu podczas rozpoczynającej się jesieni!

Beskid Śląski, w którego głębi jest położona Wisła, to piękne i stosunkowo łagodne pasmo górskie. Dlatego warto je odwiedzać o każdej porze roku i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Sama Wisła oferuje 150 kilometrów szlaków turystycznych, zabytki, muzea i atrakcje sportowe. Co ważne w mieście znajduje się bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa, która sprawi, że bez trudu znajdziesz tu nocleg. Wisła jest nastawiona na turystów, wypoczynek i sport czekają!

Odkryj wszystkie atrakcje miasta – wybierz apartamenty Wisła

Wysoki standard, ale w przystępnej cenie – takie noclegi oferuje Wisła. Apartamenty są rozlokowane po całym mieście, dzięki czemu w łatwy sposób dotrzesz do wszystkich jego zakątków.

Wędrówkę po Wiśle warto rozpocząć od odwiedzenia Zameczka Myśliwskiego Habsburgów, wybudowanego w XIX wieku. Następnie udaj się na deptak, czyli do samego centrum Wisły. To tu spotkasz najwięcej straganów z lokalnym rękodziełem i turystów jedzących oscypki. Na samym środku deptaka znajduje się Plac Bogumiła Hoffa. Będąc na nim, spójrz pod nogi. Zobaczysz Aleję Gwiazd Sportu – wykonane z brązu pamiątkowe tablice umieszczone w chodniku. Upamiętniają ważne postaci ze świata sportu związane z Wisłą, m.in. Piotra Żyłę i Apoloniusza Tajnera Tuż przy Placu Hoffa w domu Zdrojowym znajduje się figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady! Idąc dalej deptakiem, warto wstąpić do Muzeum Beskidzkiego pokazującego kulturę regionu. Schodząc z głównej ulicy w mieście, możesz zatrzymać się w miejskim parku, na Bulwarach Księżycowych i w Amfiteatrze. Te miejsca pozwolą Ci na chwilę odetchnąć i odpocząć wśród zieleni.

Poza ścisłym centrum warto zobaczyć skocznię im. Adama Małysza. To niezwykle oryginalny obiekt, ponieważ znajduje się nad główną drogą w mieście i pełni rolę tunelu dla samochodów. W Wiśle znajduje się też letnia rezydencja prezydenta RP, czyli znany Zameczek Prezydenta. Rejestrując się wcześniej w recepcji, możesz go zwiedzić!

Wisła to także rezerwat przyrody. Warto więc zobaczyć piękny, sztuczny wodospad. Niedaleko niego znajduje się natomiast zapora w Czarnym. To tu spotykają się Biała i Czarna Wisełka. Gdy nieopodal połączą się z potokami Wisełka i Malinka, utworzą wspólnie Wisłę – najdłuższą rzekę w Polsce.

Udaj się na szlak – znajdź tanie noclegi Wisła

Wisła – tanie noclegi i piękna przyroda, sprawiają, że górskie szlaki w okolicach Wisły tętnią życiem przez cały rok. Wybierz się na jeden z nich i poczuj magię „Perły Beskidów”.

Będąc w Wiśle, możesz wybierać spośród szlaków o różnym poziomie trudności. Jesienią najbezpieczniej będzie decydować się na te o niskim. Koniecznie udaj się na wędrówkę „Na Groń”, „Pętlę Cieńkowską”, a także z Doliny Czarnej Wisełki do Zadni Groń.  Jeśli wolisz trudniejsze trasy, możesz zdecydować się wędrować z Czantorii do Centrum Wisły lub z Salmopolu do Doliny Gościejów.

Bogata baza hotelowa sprawia, że noclegi w Wiśle są dostępne przez cały rok. Region tętni życiem i oferuje tak wiele atrakcji, że nie sposób zobaczyć je wszystkie w dzień czy nawet dwa. Jeśli zamierzasz odwiedzić „Perłę Beskidów”, wejdź na portal Sun&Snow, znajdź komfortowe i przystępne cenowo apartamenty – Wisła na Ciebie czeka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ