Ropki to cudowne miejsce na wypoczynek w Beskidzie Niskim. To wieś, w której rządzi przyroda, pokazując swoje atuty o każdej porze roku. Ropki są niezwykłe i jeżeli choć raz wybierzesz się do tej pustej i dzikiej doliny rzeki Ripka, to będziesz chciał do Ropek wrócić. Każda pora roku jest tutaj bardzo wyrazista, co powoduje, że działa jak magnes i potrafi z łatwością zachwycić odwiedzającego.

Gdy wszystko budzi się do życia

Wiosna w Ropkach jest piękna. Choć budzi się wolno, to atakuje gwałtownie. Wspaniałe żywozielone barwy drzew liściastych przeplatane z głęboką zielenią świerków i jodeł zachwycają każdego, kto tutaj przyjedzie o tej porze roku. Wspaniałe łąki pełne kwiatów i kolorowych traw nie pozwalają przejść koło nich obojętnie. Zapraszają, aby zanurzyć się w nich bez umiaru.

Gdy wszystko pachnie ziołami

Latem Ropki to raj dla rodzin z dziećmi. Gorące dni i chłodne wieczory pozwalają odnaleźć równowagę i wypocząć. W Ropkach komary nie dokuczają, co może być dobrą informacją nie tylko dla rodzin z dziećmi. Łąki o tej porze roku ciągle pełne traw i kwiatów zachwycają każdego kto tutaj trafi. To nie bez przyczyny w lipcu w pobliskiej miejscowości Wysowa Zdrój jest organizowany festyn „Wysowa pachnąca ziołami”. Wiele możliwości spędzania urlopu i wiele dni słonecznych zachęcają całe rodziny do pobytów. W Ropkach nie ma zbyt wielu miejsc noclegowych – warto sprawdzić ofertę Siwejki.

Ropki – raj dla grzybiarzy

Jesień w Ropkach karmi pięknymi odcieniami czerwieni lasów bukowych i ogromną ilością grzybów. Ropki są wręcz wymarzonym miejscem wypoczynku dla grzybiarzy. Jesień w Beskidzie Niskim to idealny czas dla szukających ciszy i spokoju. To właśnie tutaj znajdziesz swój święty spokój, gdy wstaniesz rano i wyruszysz na pieszą wędrówkę pustymi szlakami turystycznymi, a wieczorem zasiądziesz przy leniwie palącym się ognisku. To w Ropkach, we wrześniu, nocą wsłuchasz się w porykiwania jeleni lub nad pobliskim jeziorem „zapolujesz” na żmudnie podcinającego kolejne drzewo bobra.

Turystyka narciarska w górach

Zima to czas gdy w Ropkach wszystko toczy się wolniej. Uśpiona przyroda przykryta zwykle grubą warstwą śniegu z niecierpliwością „wypatruje” nadejścia wiosny. Na biało odśnieżone drogi i całkowicie zaśnieżone polany i łąki zachęcają do uprawiania turystyki narciarskiej i choć przygotowanych tras tutaj nie znajdziecie to spacery na nartach śladowych dadzą Wam wiele radości. W Ropkach w zimie jest biało, pusto, cicho i bezpiecznie, a szanse na spotkanie sarny lub innego dzikiego zwierzęcia są większe, niż prawdopodobieństwo spotkania wędrującego turysty.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ