Testujemy walizki – na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Zanim zdecydujemy się na wybór walizki kabinowej musimy rozważyć kilka kwestii. Ważne jest to czy będziemy się poruszać jednymi liniami lotniczymi czy też stale na jednej trasie. Takim osobom najłatwiej dopasować walizki kabinowe do wymogów określonej linii lotniczej. Jednak, jeśli chce się kupić walizkę kabinową, która wykorzysta się nie tylko podczas stałych podróży służbowych ale również wakacji, trzeba dopasować ją w taki sposób, by spełniała wymogi większości linii lotniczych.

Walizki kabinowe – po pierwsze zwróć uwagę materiał

Kiedy już znamy wymiar walizki kabinowej, jaki jest nam potrzebny, pozostaje kwestia materiału, z jakiego ma być wykonana. Tu musimy wziąć pod uwagę to, co będziemy najczęściej w tej walizce wozić. Jeśli będą to dokumenty i laptop bądź tablet, powinniśmy się zdecydować na twardsze materiały, z których wykonane są walizki kabinowe. Doskonałym wyborem dla bagażu podręcznego jest ABS. Takie walizki są wystarczająco twarde, aby zapewnić ochronę dla elektronicznego sprzętu. Oczywiście można zdecydować się na polipropylen, nylon bądź też poliwęglan. Wszystkie te walizki cechuje trwałość i odporność na wilgoć, w czym przewyższają walizki materiałowe. Solidne walizki materiałowe można wybrać w sytuacji, gdy w bagażu podręcznym wozimy jedynie ubrania. Istotny jest również ciężar walizki. W końcu musimy ją wypełnioną bez problemu włożyć do schowka w samolocie, a jeśli znajduje się nad naszą głową możemy mieć z tym problem.

Sprawdź czy kółka obracają się o 360 stopni

Przed zakupem warto walizkę kabinową na kółkach, jeśli to możliwe, wypróbować i sprawdzić czy swobodnie się ją prowadzi. Istotna jest tu również rączka teleskopowa, która zwiększa wygodę użytkowania. Oczywiście należy sprawdzić, która jest dla nas wygodniejsza: z dwoma czy z czterema kółkami. Na plus walizki z czterema kółkami trzeba zaliczyć zwrotne kółka. Jeśli obracają się o 360 stopni, to walizka kabinowa na kółkach zapewni nam pełen komfort poruszania się w każdym terenie, niezależnie od nierówności. Oczywiście taka walizka kabinowa może świetnie się sprawdzić również na podróż autobusem, pociągiem czy samochodem. Bez problemu zmieścimy się z nią w przedziale, nie tamując przejścia.

Dopasuj kolor tak, by zawsze z łatwością ją rozpoznać

Walizka kabinowa zabierana na pokład samolotu nie powinna być pospolita. Najlepiej, jeśli jest w innym kolorze niż czarny, gdyż nie będzie problemów z jej rozpoznaniem. Oczywiście w przypadku bagażu podręcznego, nie ma to aż takiego znaczenia, jak w przypadku tego przewożonego w luku bagażowym, który odbieramy na taśmie na lotnisku. Niemniej jednak może się zdarzyć sytuacja jego zapomnienia, np. podczas przesiadki na inny samolot i międzylądowania. Jeśli będzie kolorowa znacznie łatwiej będzie ją zidentyfikować.

Sprawdź czy walizka ma wbudowane zabezpieczenia

Bardzo istotna jest również kwestia bezpieczeństwa. Wybierając walizki kabinowe trzeba sprawdzać ich systemy zabezpieczeń. Oczywiście do walizki można dokupić pas z szyfrowanym zamkiem, dzięki czemu zapewnimy swoim rzeczom odpowiednią ochronę przed kradzieżą. To może być lepsze rozwiązanie niż tradycyjna kłódka, do której kluczyk można łatwo zgubić, a wtedy pojawi się problem, gdyż zabezpieczenie trzeba będzie zniszczyć. Dla osób, które planują podróże międzykontynentalne konieczne może być zakupienie walizki z zamkiem TSA. To specjalny szyfrowany zamek, który chroni przed dostaniem się naszych rzeczy w niepowołane ręce. Został stworzony z myślą o ochronie przed przestępcami, nie tylko tymi, którzy chcą ukraść czyjeś mienie, ale również przemytnikami, podrzucającymi do bagaży podręcznych np. narkotyki. Oczywiście nie wszędzie, a zaledwie w kilku krajach, takie zabezpieczenie jest wymagane. Jeśli jednak planuje się podróż do USA, Kanady, Japonii czy Australii trzeba zaopatrzyć się w walizkę kabinową z takim zabezpieczeniem.

Walizki kabinowe Solier dobrane w oparciu o powyższe wskazówki na pewno świetnie się sprawdzą. Będą nam służyły przez co najmniej kilka kolejnych sezonów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ