Wakacje i wczasy w Mielnie

0
1910

Mielno należy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Znane jest szczególnie dobrze tym, którzy wybierają wczasy nad polskim morzem. Usytuowane gdzieś w połowie drogi pomiędzy Trójmiastem a Świnoujściem przez wielu nazywane jest imprezową stolicą Pomorza. Ale to nie tylko liczne dyskoteki i puby sprawiają, że warto spędzić wakacje w Mielnie. W tym artykule spróbujemy przybliżyć, co przyciąga tam tak wielu turystów.

Położenie

Mielno usytuowane jest nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że aż z trzech stron otoczone jest wodą. Miasteczko położone jest bowiem na mierzei oddzielającej Jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego. Dodatkowo od wschodniej strony granicę miasta wyznaczaj Jamieński Nurt, czyli kanał przecinający mierzeję, na której położone jest Mielno. Oddalone niespełna 20 km od Koszalina konkuruje z takimi miejscowościami jak Łazy, Sarbinowo i Unieście. Jednak wiele atrakcji na terenie miasta i najbliższych okolic sprawia, że to Mielno staje się często idealnym miejscem na urlop, zwłaszcza dla osób podróżujących z centralnej Polski.

Sprawdź oferty noclegów w Mielnie >>

Spacer plażą – zawsze obowiązkowy podczas pobytu nad morzem

Będąc na morzem trzeba przynajmniej raz udać się na długi spokojny spacer, a na taki spacer najlepszy jest zwykle wczesny poranek, lub, jeśli lubicie trochę pospać, późne popołudnie. Wtedy zwykle na plaży nie ma jeszcze albo już, aż takiego gwaru. Jeżeli spacer w Mielnie rozpoczniemy od zachodniej części wybrzeża, to koniecznie od ulicy Kościuszki, przy sławnym pomniku Morsa. Nie każdy wie, ale Mielno to nie tylko miasto imprezowiczów, ale od 2004 roku także stała miejscówka Międzynarodowych Zlotów Morsów. Podążając na wschód warto też zawitać do przystani rybackiej, przy odrobinie cierpliwości można tam kupić świeżutką rybę z kutra, ale spróbować takiej prosto z wędzarni. Spacer na wschód w Mielnie nieuchronnie skończy się przy kanale Jamieńskim, gdzie po drugiej stronie będzie można dojrzeć Unieście.

Jamno – jezioro tuż nad Morzem

Wybierając się na wczasy w Mielnie warto docenić nie tylko bliskość morza, ale także jeziora, a dokładniej jeziora Jamno. Tym ogromnym jeziorem również można wybrać się na rejs. Pływający tam statek zabiera turystów w podróż niemal na przedmieścia Koszalina. Nad jeziorem można też skorzystać z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, w tym rowerków wodnych, kajaków, a nawet niewielkich jachtów.

Jezioro Jamno to także gratka dla fanów wędkarstwa. Zainteresowani mogą spróbować swoich sił, oczywiście po wykupieniu odpowiedniego zezwolenia, które bez trudu można nabyć w miejscowym urzędzie pocztowym.

Atrakcje Mielna

Wybierając się na wczasy w Mielnie nie tylko można korzystać z jego położenia geograficznego, ale również z licznych atrakcji w samym mieście.  Do dyspozycji turystów oprócz plaży, licznych terenów zielonych  i tradycyjnej nadmorskiej promenady jest między innymi oceanarium. Z pozoru niewielkie, a mieści w sobie liczne okazy podwodnych roślin i zwierząt, w tym rekiny, mureny, płaszczki czy skrzydlice.

Będąc na wakacjach w Mielnie warto też skorzystać z parku liniowego. Tuż przy plaży swoich sił mogą spróbować zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Dla młodzieży i dorosłych wyznaczono kilka tras o różnym stopniu trudności.

Będąc w Mielnie warto też odwiedzić grodzisko słowiańskie, odtworzone na podstawie badań archeologicznych. Tuż na skraju Koszalińskiego Parku Narodowego  na niewielkim wzgórzu otworzono jak żyli tu Słowianie z IX i X wieku.

Nie można jednak zapomnieć, że Mielno na całym pomorzu słynie ze swoich klubów i dyskotek. Miłośnicy dobrej muzyki i tańca do białego rana z całą pewnością nie zawiodą się wybierając wakacje w Mielnie.

Szeroka baza noclegowa

Mielno kusi turystów nie tylko pięknym i niecodziennym położeniem geograficznym, licznymi atrakcjami zarówno dla osób, które chcą się nieco zabawić, jak i tych, którzy szukają spokoju lub bezpiecznego wypoczynku z dziećmi. Do tego w Mielnie dostępny jest bardzo szeroki wybór miejsc noclegowych, domki, hotele, apartamenty czy pensjonat w zależności od preferencji. Na stronie www.przymorzu.pl znajdziemy mnóstwo propozycji dla par, rodzin, ale także tych, którzy wolą odpocząć od dziecięcego gwaru.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi ofertami bazy noclegowej w serwisie www.przymorzu.pl

[Głosów:6    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ