Weekend w Białce Tatrzańskiej

0
1422

Początek roku niezwykle sprzyja różnego rodzaju wyjazdom. Noworoczną depresję najlepiej leczy się bowiem w pięknym otoczeniu, daleko od domu, codziennych zmartwień i obowiązków. Nawet krótka, weekendowa wycieczka za miasto potrafi diametralnie poprawić humor i zmienić perspektywę, zainspirować i sprawić, że zimowa plucha i niespełnione postanowienia pozostawione w starym roku przestaną ciążyć objedzonemu po świętach sercu. Zmiana otoczenia potrafi czasami zdziałać prawdziwe cuda.

A skoro jest zima, to muszą być i góry! Hałdy białego puchu i, w zależności od preferencji i upodobań, ogień w kominku i grzane wino lub całodniowe szaleństwo na stoku sprawią, że początek roku nie będzie już taki straszny i depresyjny.

Idealnym miejscem na taki kilkudniowy reset w górach jest oczywiście Podhale, obfitujące w przepiękne widoki, niezliczoną ilość stoków o różnych stopniach trudności, a przede wszystkim atrakcje dla rodzin z dziećmi i grup znajomych. Opcje nocowania w polskich Tatrach są naprawdę przeróżne – do tych najpopularniejszych należą urocze, klimatyczne pensjonaty o zapachu drewna oraz luksusowe hotele w Białce Tatrzańskiej, z kompleksami SPA, restauracjami serwującymi kuchnie z całego świata i widokiem na najpopularniejsze szczyty.

Opcje są tak naprawdę niezliczone i, co najważniejsze, na każdą kieszeń, ponieważ świetną opcją są także tanie kwatery prywatne w Białce Tatrzańskiej, gdzie oprócz dachu nad głową i ciepłej wody, w pakiecie dostaniemy wspaniałych gospodarzy, ich wieczorne opowieści snute przy ogniu oraz domowej roboty przysmaki, wszak mieszkańcy Podhala słyną z gościnności i szczodrości, a także niezwykłych talentów kulinarnych.

Mimo, że to magiczne miasto przyciąga do siebie rokrocznie tysiące turystów, narciarzy i amatorów pieszych wędrówek po górach, noclegi w Białce Tatrzańskiej można znaleźć zarówno w sezonie, jak i poza nim. Dlatego jeśli czujecie, że po okresie świątecznym potrzebujecie odpocząć i zebrać siły na kolejne miesiące, albo zaczynacie powoli planować ferie, zwróćcie szczególną uwagę na Podhale i Białkę Tatrzańską.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej? Znajdziesz je na stronie Meteor-turystyka.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ