Można ją ujrzeć na terenie Parku Szczytnickiego, tuż przy słynnej Hali Stulecia. Pergola, bo o niej mowa, już dawno stała się dla wielu turystów ciekawym punktem w programie każdej wycieczki. Wrocław jest dumny z tego obiektu, który tak szybko pobił serca gości odwiedzających to miasta. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Dlaczego warto mu poświęcić nieco więcej uwagi podczas wycieczki po stolicy Dolnego Śląska?

Wrocławska Pergola swym kształtem przypomina połowę elipsy. Otacza ona sztuczny staw. I staw, i Pergola, powstały w początkach XX wieku, w związku z przygotowaniami do Wystawy Stulecia w 1913 roku. Pergola to długie rzędy żelbetowych słupów, które połączone są kratami. Po kratach tych pnie się winorośl, stanowiąca naturalną dekorację Pergoli. Dziś jest ona idealnym miejscem na spacery oraz ciekawym punktem w programie wycieczki po terenie słynnego Parku Szczytnickiego. W jej pobliżu czekają liczne atrakcje turystyczne, jak np. Hala Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł czy też Ogród Japoński.

W pobliżu Pergoli czekają wspaniałe atrakcje turystyczne, obok których nie można przejść obojętnie. Dzięki nim Wrocław staje się miastem idealnym dla tych, którzy planują kilkudniowe wycieczki po zabytkowych miastach Dolnego Śląska. Tanie noclegi, które dziś można bez problemu znaleźć nawet w centrum Wrocławia, pomagają turystom w planowaniu takich właśnie wypraw. Dla każdego miłośnika historii i pięknych zabytków mogą się one okazać wspaniałym doświadczeniem, które dostarczy wielu mocnych wrażeń.

http://www.travelneo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ