Wyjazdy do Madrytu - największe atrakcje Hiszpanii

Jak wiadomo, każdy chce, aby jego długo wyczekiwana wycieczka okazała się niezapomnianą przygodą. Planując wyjazdy do Madrytu, turyści powinni zwrócić uwagę na kilka atrakcji. Stolica Hiszpanii obfituje w piękne miejsca i wspaniałe atrakcje, które przedstawiamy Wam w dzisiejszym zestawieniu. Zapraszamy do lektury!

  1. Pałac Królewski (Palazio Real) 

Pałac Królewski jest jednym z symboli Madrytu. Zaprojektowany został w XVIII wieku przez architekta Filippo Juvare. Jest oficjalną siedzibą króla Hiszpanii. Początkowy projekt zakładał styl barokowy, jednak wnętrza utrzymane są w stylu rokoko i klasycystycznym. W środku pałacu panuje przepych i niepowtarzalny styl. Budowla warta do obejrzenia zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

  1. Muzeum Cerrablo (Museo Cerralbo)

Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu rodziny Cerralbo. Pałac został wybudowany  w 1893 roku. Turyści mogą zobaczyć liczne dzieła sztuki, antyki i eksponaty, pochodzące z kolekcji rodziny. Z zewnątrz budynek niczym się nie wyróżnia, jednak bogate wnętrze zdecydowanie zasługuje na uwagę. 

3.Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía)

Jeśli jesteście pasjonatami sztuki współczesnej, planując wyjazdy do Madrytu, musicie zahaczyć o ten obiekt. Główna część muzeum mieści się w dawnym XVIII-wiecznym budynku szpitala. Możecie tu zobaczyć dzieła wybitnych artystów, takich jak Salvador Dali czy Pablo Picasso.

  1. Park Retiro

Przepiękne zielone tereny zachwycą każdego turystę. Wnętrze parku mieści ponad 15 tysięcy drzew i krzewów. Wewnątrz parku znajduje się rosarium La Rosaleda, w którego kolekcji jest ponad 4 tysiące róż. Zwiedzający mogą odetchnąć tu świeżym powietrzem i poczuć zapach kwiatów, ale także zobaczyć wspaniałe, zabytkowe fontanny i odwiedzić miejsca w pobliżu – Muzeum Prado czy Centrum Sztuki Królowej Zofii.

  1. Stadion Estadio Santiago Bernabéu

W Madrycie nie mogło zabraknąć atrakcji dla fanów piłki nożnej. Stadion jest macierzystym obiektem drużyny Realu Madryt, ale również reprezentacja hiszpańska rozgrywa na nim mecze. W 2010 roku na stadionie odbył się finał Ligi Mistrzów UEFA.

  1. Królewskie Obserwatorium Astronomiczne

We wcześniej wspomnianym Parku Retiro, znajduje się również obserwatorium astronomiczne. Zostało stworzone, aby rozwijać astronomię, geofizykę czy kartografię, natomiast teraz można je zwiedzać jako obiekt turystyczny.

  1. Plaza de España 

Jeden z najbardziej znanych placów w Madrycie. W XVIII i XIX w. był miejscem, gdzie znajdował się garnizon wojskowy, a na przełomie XIX i XX wieku, plac przyjął cywilny, reprezentacyjny charakter. Dwa najbardziej charakterystyczne budynki to wieżowce Torre de Madrid (37 pięter) oraz Edificio de Espana (26 pięter). Na placu znajdziecie również pomnik sławnego pisarza Miguela Cervantesa, znanego najbardziej z powieści o Don Kichocie.

Sprawdzasz wyjazdy do Madrytu i zastanawiasz się, jaką wycieczkę wybrać? Sprawdź ofertę biura podróży Matimpex i odkryj wszystkie atrakcje, jakie czekają na Ciebie w tętniącej życiem stolicy Hiszpanii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ