6 miejsc, które warto odwiedzić na Riwierze Albańskiej

Albania przyciąga uwagę, a polscy turyści coraz chętniej spędzają wczasy na jej terenie. Nic w tym dziwnego, skoro biura podróży kuszą coraz ciekawszymi ofertami poznawania tego kraju. Na czym skupiona jest uwaga gości? Na Riwierze Albańskiej, znanej z pięknych plaż i dobrego zagospodarowania.

Miejsce 6. Himare

Himare to niewielkie miasteczko, które może się pochwalić długą historią. Wiadomo, że powstało ono w czasach antycznych, a jego pierwszymi mieszkańcami byli Grecy. Choć obecnie jest to miejscowość o typowo letniskowym charakterze, turyści wciąż mogą spędzać tu czas na historycznych spacerach. Obiektem, którego w ich trakcie nie można pominąć, jest zamek – piękna budowla, od wieków dumnie górująca nad okolicą.

Miejsce 5. Porto Palermo

Porto Palermo to popularna miejscowość turystyczna, mogąca się pochwalić położeniem nad piękną zatoką i plażami, na których tak chętnie wypoczywają goście z całego świata. Miejscowość ta może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje twierdza Ali Paszy.

Miejsce 4. Durres

Durres to portowe miasto, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy historii. Cennych pamiątek z dawnych czasów jest tu sporo, przy czym tą najcenniejszą są ruiny rzymskiego amfiteatru. W mieście tym czeka również Muzeum Archeologiczne, którego ekspozycja robi wrażenie nie tylko ilością eksponatów, ale i ich wartością historyczną.

Miejsce 3. Park Narodowy Llogara

Park Narodowy Llogara to idealne miejsce dla tych, którzy wczasy nad morzem chcą połączyć z aktywnym wypoczynkiem. Nie brak tu ciekawych tras dla piechurów oraz punktów, z których można podziwiać okolicę. Park ten jest również miejscem niezwykle ważnym dla miłośników przyrody, a w szczególności dla ornitologów.

Miejsce 2. Vlora

Dziś kurort ten kojarzony jest przede wszystkim z plażami i portem promowym, warto jednak pamiętać, że miejscowość ta odegrała bardzo ważną rolę w dziejach kraju. Vlora jest jednym z najstarszych miast, jakimi może się pochwalić Albania, a o jej bogatej przeszłości najpiękniej przypominają liczne zabytki. Zachwyca tu wzgórze Kazum Baby, znane jako świetny punkt widokowy, wielkie wrażenie robi też zamek Kanina. Dumą miasta jest jednak Muzeum Niepodległości. Mieści się ono w budynku, w którym obradował pierwszy albański rząd i przypomina o tym, iż to właśnie w mieście Vlora w 1912 roku proklamowano niepodległość Albanii.

Miejsce 1. Saranda

Saranda

Saranda to najważniejsze miasto na terenie Riwiery Albańskiej, które szybko zyskało uznanie w oczach turystów. Nadmorskie bulwary, tętniące życiem deptaki i plaże – oto wizytówki tej miejscowości. Saranda może się jednocześnie okazać ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii, o której najpiękniej przypominają tutejsze zabytki. Zamek Lekursi i klasztor św. Jerzego to tylko wybrane atrakcje, którym w tym mieście warto poświęcić swój czas.

Riwiera Albańska ma się czym pochwalić, a czas spędzony na jej terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym. Ten obszar to moc atrakcji dla każdego, kto chce nacieszyć się pięknymi widokami i odpocząć na rajskiej plaży. Od kilku sezonów możecie tam polecieć na wakacje z ITAKĄ!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ