czarter
fot: pixabay.com

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży Polaków. Dzieje się tak zapewne z racji niewielkiego dystansu jaki dzieli nasz kraj od chorwackich miejscowości turystycznych.

Zobacz też: http://trzypion.pl/dlaczego-warto-wyczarterowac-jacht-w-chorwacji/

Zalety podróży zagranicznych 

Biorąc chociażby pod uwagę odległość z południa polski do najbliższych chorwackich kurortów jesteśmy w stanie dojechać tam samochodem w podobnym czasie jak nad nasze polskie  może. 

Nie dziwie więc fakt, że nasi rodacy zamiast ryzykować dwa tygodnie deszczowej pogody wybierają znacznie cieplejszy klimat południa. Również jeżeli patrzeć na ceny kwater i usług gastronomicznych na polskim wybrzeżu można mieć wrażenie, że nie różnią się one zbytnio od cen, które znajdziemy w Chorwacji, Hiszpanii czy Bułgarii. 

Podobnie rzecz się ma w przypadku wynajmu łodzi lub jachtów w Chorwacji. 

Warunki do żeglowania jakie tam odnajdziemy są według wielu wytrawnych żeglarzy jednymi z najlepszych w tej szerokości geograficznej. Przyjemność z żeglowania w Chorwacji znajdą zarówno wytrwani żeglarze, którzy z pewnością skorzystają z możliwości odwiedzenia zapewne jednych z najpiękniejszych wysp na świecie takich jak:

– Kornati

-Mljet

-Vis

– Hvar

Przyjazna linia brzegowa, mnogość portów, zatok i zatoczek a także olbrzymi liczba pomniejszych wysp i wysypek, których łączna ilość wynosi ok 1240 sprawiają, że Chorwacja jest uważana przez wielu za prawdziwy żeglarski raj.

Zalety czarteru jachtu

Aby zacząć przygodę z żeglowaniem nie musimy mieć od razu patentu kapitana, warto jednak  mieć wśród znajomych osobę z uprawnieniami do żeglugi. Każda taka wyprawa to poza doskonałą przyjemnością również olbrzymia odpowiedzialność i niebezpieczeństwo jakie grozi nam na wodzie. Musimy więc być pod opieką osób, które mają stosowne patenty żeglarskie i doświadczenie.

Czy warto pożyczać jacht

Po przekalkulowaniu wszystkich kosztów szybko dojdziemy do wniosku, że dla wycieczkowego wypadu większą ekipą najlepszą opcją będzie wynajęcie całego jachtu lub katamaranu. Koszty na osobę po przekalkulowaniu na osobę będą naprawdę niewielkie. Zważywszy na fakt, że będziemy mieć do dyspozycji cały, komfortowo wyposażony jacht wyposażony w łazienkę, aneks kuchenny i cześć sypialną, to koszt jaki poniesiemy będzie naprawdę niewielki.

Wspomnienia jakie nam pozostaną po takiej wyprawie jachtem będą z nami przez całe życie.

Przeczytaj też: http://www.nowiliderzy.pl/optymalizacja-produkcji-w-przedsiebiorstwie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ