Auschwitz Birkenau krakow

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu znany jest na całym świecie. To miejsce zagłady ogromnej liczby ludności, głównie żydowskiej w czasie II Wojny Światowej. Choć wizyta w tym miejscu jest niesamowitym przeżyciem i zmiękczy nawet najtwardsze serca, powinna być obowiązkowa dla każdego człowieka.

Dopóki nie zobaczy się ogromu okrucieństwa i nie stanie oko w oko z wciąż żywą historią, nie zrozumie się co tak naprawdę oznacza miano „obóz śmierci”. Auschwitz Birkenau Krakow to miejsce wyjątkowe, które jako jedyny obóz koncentracyjny na świecie został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 r. Działał on w latach 1940-1945 i został założony przez nazistów. Stopniowo rozbudowywany, stał się miejscem zagłady ponad miliona niewinnych ludzi, przy czym głównym zamierzeniem hitlerowców była eksterminacja narodowości żydowskiej.

Auschwitz krakow

Wybierając się do muzeum w Oświęcimiu, należy pamiętać o kilku zasadach i stosować się do zaleceń przewodników. Bardzo dobrą opcją jest wybór zorganizowanej wycieczki, która zapewni nam dojazd, bilety, a także opiekę pilota. Często turyści decydują się na wyjazd do Auschwitz – Birkenau z Krakowa.

Ceny takiego jednodniowego wyjazdu, uzależnione są głównie od wieku uczestnika i wahają się między 100 a 200zł. Choć wstęp na teren muzeum jest bezpłatny, należy uprzednio zarezerwować kartę wstępu. Jeśli wybierzemy się na wyjazd zorganizowany, kartę taką będziemy mieli w cenie wyjazdu, jak również grupie zostanie przydzielony wcześniej zamówiony przewodnik muzeum.

Auschwitz tours

Również turyści indywidualni mają możliwość dołączenia do takiej grupy. Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa, zaleca się przyjazd co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Miejsce wymaga odpowiedniego stroju, nie tylko ze względu na jego charakter, ale również ze względów pogodowych.

Przez większość czasu zwiedzanie odbywa się na powietrzu, zaleca się więc ubiór stosowny do zmiennych warunków atmosferycznych. W upalne dni powinniśmy mieć przy sobie nakrycie głowy, w dni dżdżyste, oprócz kurtek przeciwdeszczowych, należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, gdyż teren obozu jest miejscami podmokły i błotnisty. Na teren muzeum można wnieść bagaż o wymiarach 30 x 20 x 10cm.

Większe torby należy zostawić bądź na parkingu w samochodzie, bądź w przechowalni bagażu. Zwiedzanie obozu Auschwitz Birkenau Krakow dla wielu stanowi traumatyczne przeżycie, dlatego też pracownicy muzeum zalecają, aby dzieci odwiedzające to miejsce miały ukończone 14 lat.

Auschwitz-Birkenau Tour

Istnieje możliwość wyboru różnych rodzajów zwiedzania. Zwiedzanie ogólne trwa od 2,5 do 3,5 godziny. Najdłużej trwa zwiedzanie studyjne – 6 godzin. Można wybrać również opcję zwiedzania dwudniowego, które każdego dnia trwa 4 godziny. W określonych godzinach odbywa się zwiedzanie grup obcojęzycznych.

Możemy zamówić przewodnika władającego językiem angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim czy hiszpańskim. Osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat obozów, mogą skorzystać z oferty wykładów, seminariów i warsztatów, które są prowadzone przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Podczas pobytu koniecznie powinno się odwiedzić zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II – Brzezinkę. Na każdą z części należy zarezerwować sobie po co najmniej 90 minut. Obozy oddalone są od siebie o około 3,5 km. W pobliżu każdego z nich znajdują się parkingi. Odległość można pokonać zarówno bezpłatnym busem, taksówką jak i pieszo.

Korzyścią pieszej wycieczki jest zobaczenie na trasie budynków zakładów przemysłowych oraz warsztatów poniemieckich, a także magazynów, biur, pozostałości po bocznicach kolejowych i rampach, dokąd przywożono więźniów pociągami.

Źródło: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ