Praga, Hotel, Zabytki i Zabawa - czyli wypad do Pragi!

Praga to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast zlokalizowanych w “rozsądnej” odległości od Polski – wpisz więc do wyszukiwarki hasło hotel praga, rezerwuj wolny termin i szukaj okazji, żeby przyjechać do tego pięknego, starego miasta choćby na szybki wypad – bo naprawdę warto. Pogoda zaczyna sprzyjać, każdy hotel w Pradze szykuje już specjalne oferty – nie czekaj, rezerwuj i przyjeżdżaj!

Hotel, Praga, zabytki, pyszne, zimne piwo, niezapomniana atmosfera, może też szalona zabawa do rana w praskich klubach? W tym mieście wszystko jest możliwe. Oficjalnie rozpoczęliśmy już sezon urlopowy weekendem majowym, wobec czego przedstawiamy Wam naszą propozycję na wyjazd – hotel Praga, dojazd busem i świetna zabawa. Tylko jak się do tego zabrać?

Hotel Praga

Jednym z trudniejszych etapów planu, o którym właśnie czytacie jest znalezienie odpowiedniego hotelu. Jest kilka pułapek, na które trzeba uważać, jeżeli chcecie znaleźć atrakcyjny nocleg w Pradze, natomiast są też doskonałe okazje, które warto wykorzystać. Pierwsza kwestia, to czego właściwie potrzebujesz od hotelu w Pradze? Nasza rada to postawienie na minimalizm. Dojazd do Pragi jest bardzo prosty nawet bez samochodu, więc uważamy, że akurat hotel w Pradze może się bez niego obyć. Kolejny temat to lokalizacja hotelu – ponieważ to doskonale skomunikowane miasto, jesteśmy zdania, że będziecie zadowoleni, nawet, jeżeli Waszym wyborem nie będzie hotel w centrum Pragi. Oczywiście nie znaczy to, że powinniście decydować się na nocleg na obrzeżach – natomiast coś leżącego w jednej z graniczących z centrum dzielnic będzie naszym zdaniem świetnym wyborem. Druga kwestia to dobre, uniwersalne rady, do których warto stosować się, szukając miejsca noclegowego. Podstawowa – nie decydować się na rezerwację noclegu przez duże portale rezerwacyjne! Ponieważ hotele płacą znaczące prowizje, zdecydowanie bardziej opłacalnym dla nich jest oferowanie niższych cen na swoich stronach. Dobrym pomysłem może być zapoznanie się z ofertami i ocenami hoteli na znanym portalu rezerwacyjnym – choć rekomendujemy także dokładne prześwietlenie hotelu na portalu TripAdvisor a także przeczytanie opinii przypisanych do wizytówki w Google.

Jaki nocleg wybrać?

Kolejnym istotnym pytaniem jest wybór rodzaju miejsca noclegowego – czy najlepiej zdecydować się na Praga hotel, apartamenty, hostel czy jeszcze inne rozwiązanie? Na początek odrzućmy z naszej noclegowej puli hostel – za podobne pieniądze można otrzymać znacznie więcej. Sugerujemy także odrzucenie sieciowych hoteli znanych marek – zazwyczaj nie prezentują najlepszego stosunku ceny do jakości. Zdecydowanie bardziej polecamy lokalne hotele spełniające nasze porady dotyczące atrakcyjnego hotelu w Pradze – a więc hotel Praga nie posiadający parkingu, niekonieczne w centrum, za to z zabójczą ceną, która pozwoli Wam bardziej poszaleć. Dobrą propozycją może być Le Petit Hotel Praga zlokalizowany zaraz obok Tipsport Arena (to świetna propozycja na nocleg, jeżeli chcecie przyjechać na jeden z licznych koncertów, które tam się odbywają – jest dosłownie kilaset metrów od areny!), ale zachęcamy do poszukiwań – jest naprawdę wiele atrakcyjnych ofert.

Mam już nocleg, co dalej?

Zakładamy, że zadbałeś już o urlop w pracy – jeżeli tak właśnie jest, przyszła pora na znalezienie sposobu, na dotarcie do tego pięknego, czeskiego miasta. Polecamy przewoźników autokarowych, czasami z przesiadką na pociąg – to bardzo niedrogie rozwiązanie, dzięki czemu planowany wypad do Pragi wcale nie okaże się specjalnie droższy, niż spontaniczny wypad do polskiego miasta. Dzięki gęsto rozmieszczonym w mieście stacjom metra dojazd do hotelu będzie szybki i bezproblemowy – nie zapomnij tylko o bilecie!

Co robić w Pradze?

Twój hotel Praga jest już zarezerwowany, wiesz już także, które miejsce zajmiesz w busie, i to w obydwie strony! Dalej zostają Ci już tylko przyjemne rozważania czym się zająć po przyjeździe do Pragi. Tutaj warto zadać pytanie, czy jedziesz sam, z ukochaną czy ukochanym, z przyjaciółmi czy może z rodziną? Niezależnie od Twojej odpowiedzi na to pytanie, zdecydowanie polecamy obejrzenie kilku sztampowych atrakcji, które znajdziesz w każdym przewodniku po Pradze czy wręcz Czechach. Pierwszy to rozsławiony jaki ulubione miejsce Franza Kafki most Karola a drugie to zapierający dech w piersiach zegar astronomiczny. Jesteśmy zdania, że warto odwiedzić także co najmniej Pałac Wyszechradzki, natomiast jeżeli chcecie już na tym etapie wycieczki chłonąć atmosferę miasta zamiast gonić za zabytaki, w pełni rozumiemy taką postawę.

Rowerem wokół Pragi

Jedną z bardziej nieszblonowych metod na spędzanie wolnego czasu w Pradze jest jazda na rowerze – w jej okolicach. Praskie metro dojeżdża nie tylko w obrębie miasta – wyjazd poza jego obrzeża do miejsc takich, jak Karlstajn czy kamieniołom Velka Amerika jest tylko formalnością, a te piękne widoki stanowią piękny kontrast dla miasta – a uczucie po powrocie do hotelu na ciepły prysznic przed pyszną, czeską kolację nie jest możliwe do porównania z wieloma innymi.

Czarny teatr i podziemia zamku

Inny doskonały powód, żeby opuścić Hotel Praga to czarny teatr, czyli przypominające spektakl widowisko z mocą efektów specjalnych i sztuczek – które naprawdę robią wrażenie! To jedna ze specjalności Pragi, którą naprawdę warto doświadczyć. Inna nieszablonowa propozycja na relaks w Pradze to zwiedzanie podziemi Wyszechradzkiego zamku. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do zagłębienia się w temat!

Pakuj manatki i przyjedź!

Czy naprawdę potrzebujemy pisać więcej, żeby Cię przekonać? Wypad do Pragi to świetna okazja na odpuszczenie stresów codziennego, pełnego wyzwań życia i regenerację sił. Skorzystaj z naszych rad, jak znaleźć atrakcyjny i tani hotel w Pradze, zaplanuj swoją trasę, a może nawet spakuj rower – aczkolwiek jeżeli tego nie zrobisz, i tak nie będziesz miał problemu z wypożyczeniem go. Przyjedź do Pragi!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ