Halloween w Kazimierzu Dolnym – pobyt w hotelu z dziećmi

0
1149

Co prawda Halloween wciąż nie jest w Polsce popularnym zwyczajem, jednak z każdym rokiem przybywa osób, które obchodzą ten dzień podobnie jak w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie jest to widoczne u dzieci, które chętnie przebierają się za rozmaitej maści straszydła, malują sobie farbami twarze i chodzą po domach zbierając cukierki, czekoladki i inne słodycze. Jeżeli jesteśmy rodzicem może warto pomyśleć o zaplanowaniu w ten dzień szczególnych atrakcji dla naszego dziecka. Dobrym pomysłem może być krótki, powiedzmy dwudniowy, wyjazd całą rodziną do jakiejś ładnej, atrakcyjnej turystycznie miejscowości.

Halloween w Kazimierzu Dolnym

Jedną z opcji może być Halloween w Kazimierzu Dolnym. Nie jest to duża miejscowość, ale bez wątpienia jest jedną z bardziej urokliwych i klimatycznych miejscowości w Polsce. Dzięki temu spędzenie tam Halloween będzie na pewno niezwykłym przeżyciem, które dzieci zapamiętają na długo. Szczególnie, jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji odwiedzić tego miasteczka położonego w województwie lubelskim.

Atrakcje Kazimierza Dolnego w okresie letnim przyciągają masę turystów, dlatego tym bardziej odwiedzenie go jesienią jest świetnym pomysłem. A jeśli będziemy mieli szczęście i trafi nam się dodatkowo ładna jesienna pogoda, możemy podziwiać także ciekawostki i interesujące przyrodniczo miejsca w Kazimierzu i okolicy. Do takich zaliczają się na pewno Góra Trzech Krzyży oraz Korzeniowy Dół. Przechadzając się po okolicznych lasach można trafić na niezwykle urokliwe wąwozy lessowe.

Inne atrakcje Kazimierza Dolnego, które warto zobaczyć, są to zdecydowanie Zamek, Rynek oraz stara baszta. Istotne jest również to, że w miejscowości tej bez trudu znajdziemy miejsca noclegowy. Możemy wybrać prywatną kwaterę, pensjonat lub zdecydować się na pobyt w hotelu z dziećmi. To może stanowić dodatkową atrakcję, a to dlatego, że niektóre hotele z okazji Halloween przygotowują specjalne atrakcje dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu Halloween w Kazimierzu Dolnym jest idealną okazją do spędzenia miłego czasu z rodziną.

Artykuł powstał we współpracy z hotelem Krolkazimierz.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ