czy statek zabawka jest odpowiednia dla dziecka?

Statki w formie zabawki, są świetnym pomysłem na zabawę dla dzieci. Zwłaszcza, gdy za oknem jest ponura, deszczowa pogoda. Już najprostsze łódki, można wykonać ze zwykłego papieru. Jednak dziecko najbardziej ucieszy się z prawdziwego statku, w formie zabawki.

Zabawkowym statkiem można bawić się podczas kąpieli, w domowym zaciszu, jak i na zewnątrz. Bardzo ciekawą propozycją jest statek, który się sam porusza. Każdy maluch marzy o wzięciu udziału w zawodach na jeziorze. Na rynku dostępne są również łodzie rybackie, w formie zabawki. Wiele dzieci marzy o takim modelu. W zestawie często dołączone są takie dodatki, jak sieci i postać rybaka.

Statki dla dzieci – jaki wybrać?

Statki dla dzieci są świetną zabawką zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Starszaki z reguły decydują się na bardziej zaawansowane modele, które świetnie odwzorowują rzeczywiste odpowiedniki. Najbardziej popularne są atrapy statków pasażerskich i wojskowych.

Statki zabawki dla dzieci

Dzieci, które bardzo interesują się morskimi przygodami i pojazdami, wybierają również chętnie łodzie podwodne, jak i statki pirackie. Statki dla dzieci mogą śmiało służyć i jako zabawka do spędzania wolnego czasu oraz jako ozdoba pokoju dziecięcego.

W sklepach oprócz gotowych modeli statków, dostępne są również takie, które można samodzielnie złożyć. Najczęściej spotykane, wykonywane są z takiego materiału, jak plastik i metal. Jeżeli dziecko interesuję się modelarstwem, jest to strzał w dziesiątkę.

Statki dla dzieci poniżej 3 roku życia

Wybrane modele statków, są przeznaczone również dla maluchów poniżej 3 roku życia. Aby zabawka była odpowiednia dla takiego malucha, musi być wykonywana z odpowiedniego materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest wysokiej jakości plastik, który gwarantuję dziecku bezpieczeństwo.

Statki dla maluchów poniżej 3 roku życia, zawsze powinny posiadać atesty i certyfikaty, które dają nam gwarancję, że dana zabawka jest bezpieczna dla dziecka. Równie istotne jest oznaczenie wiekowe, które powinno znajdować się na opakowaniu.

Modele przeznaczone dla najmłodszych dzieci pozbawione są małych i ostrych elementów, które stanowią niebezpieczeństwo dla dzieci.

Przeczytaj też: http://www.skandynawskieinspiracje.pl/samoloty-helikoptery-dla-dzieci-sa-dobra-zabawka-dla-dziecka/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ