Jak przygotować się na wyjazd z psem?

Okres urlopowy to częsty problem dla właścicieli psiaków. Jednak wcale nie trzeba rozstawać się wtedy ze swoim pupilem, ponieważ można zabrać go także ze sobą. Jak przygotować się na wyjazd z psem?

Najprościej jest zaplanować urlop w Polsce, ponieważ wtedy nie trzeba martwić się o problemy z dojazdem czy przekraczaniem granicy. Można wybrać się nad morze, w góry czy też nad jeziora – to zdecydowanie najlepsze miejsca na wyjazdy z psiakami, ponieważ wtedy będzie można poświęcić dużo czasu na wspólne spacery.

Podróż z psiakiem nie musi być męcząca. Trzeba ją dobrze zaplanować, aby zwierzak był dobrze zabezpieczony, a także regularnie się zatrzymywać, aby mógł załatwić swoje potrzeby i wypić wodę i coś zjeść. Małe psiaki najlepiej przewozić w transporterach przypiętych pasami bezpieczeństwa podczas podróży, natomiast duże należy przewozić w specjalnych szelkach wpinanych do pasów. Najlepiej podróżować poza godzinami największych upałów.

Co spakować dla psiaka?

  • miski na karmę i na wodę
  • karma w odpowiedniej ilości
  • posłanie lub kocyk
  • smycz, obroża i kaganiec
  • torebki na psie odchody

Nie można zapominać również o sprawdzeniu adresów lecznic przed wyjazdem, aby w razie potrzeby od razu móc zasięgnąć pomocy. Nie można zapominać również o zabraniu ze sobą leków, gdy zwierzę je przyjmuje. Przy dłuższym pobycie warto też zaopatrzyć się w preparaty przeciw kleszczom i innym pasożytom.

Oczywiście, nie można zapominać też o tym, aby wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Nie wszystkie hotele i pensjonaty pozwalają na pobyt ze zwierzętami. Warto zatem wcześniej wybrać taki obiekt, gdzie nie będzie to problemem, na przykład przy planowanym pobycie w Jastrzębiej Górze można wybrać się do Rosevia Resort. Właściciele zwierzaków, którzy wybierają Rosevia Resort, mogą liczyć na najlepszy relaks dla siebie i swoich pupili.

Zatem jeżeli chcesz zdecydować się na wakacje razem ze swoim psiakiem, wybierz odpowiednie miejsce noclegowe, zaplanuj podróż i spakuj wszystko, co potrzebne, aby twój ulubieniec czuł się dobrze i także był zadowolony z wyjazdu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ