Hotel Ossa i jego okolice

Hotel Ossa to bardzo rozbudowany kompleks wypoczynkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak równie ciekawie prezentują się atrakcje, jakie możemy znaleźć w jego okolicach.

Rogowska Kolej Wąskotorowa

Pierwszą atrakcją i jednocześnie zabytkiem, na który chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, jest Rogowska Kolej Wąskotorowa. Powstała ona jeszcze w trakcie Pierwszej Wojny Światowej. Jej rozstaw szyn to 600 milimetrów, co czyni ją dość oryginalną jak na polskie warunki. Kolej ta została wybudowana przez Niemców i łączy Rogów z Białą Rawską.

Zamek Książąt Mazowieckich

Jeśli są Państwo pasjonatami zwiedzania zamków, koniecznie zapraszamy do odwiedzenia znajdującego się nieopodal Ossy, częściowo odrestaurowanego zamku Książąt Mazowieckich. Miejsce to nabiera szczególnego uroku wieczorem, gdyż w dużej mierze są to ruiny…

Nieborów

W pobliżu hotelu Ossa znajduje się przepiękne miasteczko Nieborów. Znajdują się tam niesamowite ogrody, które zostały zaprojektowane jeszcze w latach 60-tych, osiemnastego wieku. Ciekawostką jest fakt, że ogrody te zostały założone według zasad… francuskiej szkoły ogrodnictwa. Dlatego odwiedzając Nieborów, mogą Państwo poczuć się jak we francuskim Wersalu…

Spływ kajakowy Pilicą

Jeśli ktoś uważa, że województwo mazowieckie to wyłącznie fabryki i biurowce, to znaczy, że skorzystał on z oferty spływu kajakowego Pilicą. W pobliżu naszego kompleksu hotelowego można wypożyczyć kajak a następnie – zasmakować prawdziwych sportów wodnych. Nurt rzeki na wysokości naszego hotelu jest stosunkowo wolny, co pozwoli na spokojne podglądanie przyrody w jej najdzikszym wydaniu.

Żyrardów

Jeśli kochamy dziewiętnastowieczną zabudowę miejską, z pewnością wrażenie na nas zrobi Żyrardów. To tutaj można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda jedyny w całym kraju Sklep Wokulskiego. W międzyczasie będziemy mogli delektować się przepiękną zabudową centrum miasta.

Okolice hotelu Ossa to rarytas dla naszych Gości. Znajdą tu Państwo wszystko, czego tylko można oczekiwać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ