O czym nie należy zapomnieć wybierając się w góry pod namiot?

W okresie wakacji wielu turystów decyduje się na wyprawę w polskie góry, które oferują nie tylko malownicze krajobrazy, ale również odpoczynek od miejskiego zgiełku. Taka wakacyjna wyprawa w góry to świetny pomysł na aktywny wypoczynek, jednak przed takim wypadem należy wiedzieć, co należy zabrać ze sobą, aby być dobrze przygotowanym na niemal każdą sytuację.

Odpowiednie przygotowanie.

Przygotowanie dokładnego planu jest kluczowym elementem każdego biwaku. Jak powszechnie wiadomo, wybierając się w góry, należy liczyć się z dużą zmiennością pogody, dlatego też odpowiednio skompletowany bagaż jest niezwykle istotnym elementem. Powinien on zawierać wszystko to, co podczas wyprawy może się okazać najbardziej przydatne.

Namiot to podstawa.

Najważniejszym elementem górskiej eskapady jest odpowiedni namiot, którego rozmiar powinien być dobrany do ilości uczestników. Ważne jest to, aby był wykonany z dobrych jakościowo materiałów, a także zapewniał łatwą obsługę i szybko się rozkładał.

Śpiwór.

Dobrej jakości śpiwór chroni przed utratą ciepła, a jak wiadomo, noce w górach potrafią być naprawdę chłodne nawet latem. Z tego właśnie względu konieczna jest dobra izolacja, którą zapewnia właśnie śpiwór. W sklepach można zwykle kupić dwa modele, a mianowicie kołdrę oraz mumię. Pierwszy wygląda jak kołdra połączona z boku suwakiem, natomiast mumia ma kształt przypominający ludzkie ciało.

Materac.

Sen podczas górskiej wyprawy jest niezwykle istotny, gdyż zapewnia odpowiedni poziom energii potrzebnej na kolejny dzień. Z tego właśnie względu warto zaopatrzyć się w odpowiedni materac. Najczęściej stosowane są karimaty oraz maty samopompujące się, dlatego warto zakupić jeden z tych modeli.

Plecak.

Odpowiedni plecak powinien być przede wszystkim wodoodporny i na tyle pojemny, aby zmieścił bez problemu wszystkie niezbędne rzeczy.

Latarka oraz inne przedmioty.

Latarka z zapasowymi bateriami jest niezwykle istotnym elementem, który okazuje się bardzo przydatny w ciemności. Oprócz tego należy również zabrać nóż, apteczkę oraz odpowiedni ubiór.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ