Gdzie zimą wybrać się na ciepłe wakacje?

Zima to pora roku, która nie jest zbyt lubiana przez wiele osób ze względu na dosyć niską temperaturę. Z tego właśnie powodu niejedna osoba zastanawia się nad tym, gdzie można by wyjechać zimą na krótki urlop. Coraz większa liczba osób decyduje się w zimowych miesiącach na krótki wyjazd do miejsca, w którym będą mogli nie tylko odpocząć, ale również rozgrzać zmarznięte kości. Jakie zatem kierunki są najchętniej wybierane przez Polaków?

Egipt.

Największa liczba osób wybiera się przede wszystkim do wiecznie gorącego Egiptu, ale dosyć popularnymi kierunkami są również Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikana oraz Meksyk. Niestety chcąc wybrać się w wymienione trzy ostatnie kierunki, należy liczyć się z dosyć wysokim kosztem (poza sezonem ceny są wprawdzie niższe, jednak i tak dla wielu osób zbyt wysokie), dlatego też zdecydowanym hitem dla wielu Polaków jest Egipt. Koszt tygodniowego wyjazdu oscyluje przeważnie w graniach około 2000 zł, co jest bardzo korzystną ofertą, biorąc pod uwagę fakt, iż nad polskim morzem taki budżet okazuje się niewystarczający. A na jakie temperatury można liczyć? Oczywiście styczeń i luty to najchłodniejsze miesiące, jednak temperatura w ciągu dnia wynosi co najmniej 25 stopni.

Wyspy Kanaryjskie.

Drugim po Egipcie kierunkiem podróży są Wyspy Kanaryjskie, w których przypadku można trafić na bardzo atrakcyjne oferty. Zimą na Teneryfie czy Fuerteventurze można liczyć na temperaturę w granicach 25 stopni, o której w Polsce w tym okresie można jedynie pomarzyć.

Pozostałe kierunki.

Dosyć interesująco prezentują się również oferty Tajlandii, Maroka oraz Tunezji. Osoby, które dysponują nieograniczonym budżetem, chętnie wybierają Dominikanę, Meksyk, Kostarykę oraz Bali. W tamtych stronach temperatura zarówno latem, jak i zimą znajduje się na takim samym poziomie, a oprócz tego można zasmakować nieco egzotyki, dlatego też kierunki te są bardzo często wybierane przez bogaczy. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na tak daleki wyjazd, ponieważ ceny oscylują w graniach kliku tysięcy złotych za tydzień (od jednej osoby).

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ