polskie tradycje
fot. pexels.com

Każdy kraj ma swoje tradycje i przyzwyczajenia. Polska również je ma. Dowiedz się, jakie rzeczy mogą zadziwiać obcokrajowców, a szczególnie Brytyjczyków! Najprawdopodobniej i Ciebie zadziwią – pod takim kątem, że są zaskakujące dla innych!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/polskie-tradycje-wielkanocne-witkami-po-nogach/

Włączniki światła

Przyznaj, to takie oczywiste, że światło zapalasz i gasisz specjalnym włącznikiem światła. Jak się okazuje wcale nie jest to takie oczywiste dla wszystkich, a szczególnie dla Brytyjczyków. W Wielkiej Brytanii w wielu mieszkaniach światło jest na tzw. sznurek. Otóż zapala się je i gasi pociągając za specjalny sznurek. Ten sposób jest popularny i powszechny szczególnie w starych mieszkaniach i głównie w toalecie. Wynika to ze względów bezpieczeństwa – mokre ręce czy w ogóle woda plus prąd mogą wyrządzić szkodę. Uwierz, że rodowici Brytyjczycy, którzy przyjeżdżają do Polski naprawdę dziwią się temu, że w każdym pokoju na ścianie są specjalne włączniki i wyłączniki światła bez sznurka

Tradycyjne rachunki za tzw. media

W Polsce jest oczywistym, że za prąd, wodę czy inne media opłacasz rachunki. Płacisz abonamentowo lub za zużycie. Dla Brytyjczyków jest to co najmniej niespotykane. W Wielkiej Brytanii np. za ogrzewanie płaci się wrzucając pieniądze do grzejnika lub kupując specjalną kartę / doładowanie. W starych mieszkaniach są grzejniki ze specjalnym otworem, do których należy wrzucać monety (konkretne nominały), aby zaczęły grzać. Gdy grzejnik się napełni, przychodzi specjalna osoba i go opróżnia, a potem znowu trzeba go zapełniać. Czasem trzeba po prostu kupić doładowanie, które wystarcza na określony czas. Jak widzisz, takie opłacanie rachunków z pewnością dziwi Brytyjczyków, choć jest to pewnie zmiana na plus, bo typowo polskie regulowanie rachunków jest zdecydowanie bardziej komfortowe.

Znaczne zabieganie o mieszkania

Inną kwestią, która może dziwić Brytyjczyków jest duża troska o to, gdzie mieszkamy. W Polsce normalne wydaje się być to, że ludzie dbają o swoje mieszkania, dążą do posiadania własnego kawałka domu, dbają o wyposażenie itd. W Wielkiej Brytanii ludzie nie przywiązują znacznej uwagi na takie rzeczy. Często mają dość stare wystroje wnętrz i nie inwestują w nie. Zdecydowanie bardziej wolą zainwestować w to, aby nie gotować w domu, a zjeść na mieście czy też wyjechać kilka razy w roku na wakacje w fajne miejsce.

Przeczytaj też: http://www.zdrowienatopie.pl/ekologiczne-produkty-uwazaj-na-podrobki/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ