kreta
fot. pexels.com

Jeśli planujesz podróż na Kretę, czyli największą grecką wyspę – zapoznaj się z tym mini poradnikiem, dzięki któremu będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania tej wyspy!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-na-krecie/

To warto zobaczyć będąc na Krecie

  • Pałac w Knossos jest uważany, jako najważniejszy i najbardziej popularny zabytek na Krecie. Pałac jest z około XV w p.n.e. i już wtedy był wyposażony w kanalizację i system grzewczy, co z pewnością jest zaskoczeniem jak na tak wczesną datę pochodzenia. W Pałacu można znaleźć cudowne freski, kolumny i zdobienia architektoniczne oddające niesamowity klimat tego miejsca. Pałac w Knossos mieści się około 5 km od Heraklionu, jednego z głównym miast na Krecie.
  • Pałac w Fajstos mieści się natomiast około 61 km od Heraklionu i jest mniejszy od Pałacu w Knossos, ale nadal wzbudza ogromne wrażenie. Wśród turystów jest kojarzony z dyskiem, jaki znaleziono na jego terenie. To, co wyróżnia Pałac w Fajstos to fakt, że jest to zabytek, którego nie unowocześniono, nie poprawiano, ale można go zwiedzać w takim stanie i kondycji, w jakiej go znaleziono i to jest niezwykłe.
  • Klasztor Moni Arkadiou znajduje się 23 km od Rethymnonu i pochodzi z XVI wieku. To budynek renesansowy, który skrywa niesamowitą historię. W 1866 roku klasztor ten został oblężony przez Turków. Ku pamięci temu wydarzeniu we wnętrzu klasztoru, w kościele, znajduje się muzeum.
  • Wąwóz Samaria to atrakcja o charakterze przyrodniczym. Wąwóz ma około 17 km długości i ciągnie się przez Park Narodowy wapiennych Gór Białych. Ten Park Narodowy jest jedynym parkiem na Krecie. Wąwóz jest naprawdę wyjątkowy, a ciekawym punktem jego zwiedzania jest opuszczona wioska Samaria.
  • Jaskinia Dikteona podobnie jak wąwóz Samaria wzbudza ogromne uczucia i emocje. To miejsce, które według mitologii miało być miejscem narodzin Zeusa. Jaskinia posiada grotę, a komora ma około 70 m głębokości, na której dnie znajduje się staw i inne małe pomieszczenia. W jaskini jest nieco chłodno i mroczno, ale mimo to wielu turystów jest tym miejscem zachwycona. Jaskinia Dikteona mieści się 28 km od Heraklionu.

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/podroz-stopem-jak-sie-przygotowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ