ratownik górski

Zarówno jako Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jak i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspierane są finansowane przez budżet państwa, członkostwo niż jest na zasadzie Ochotnicze. Nie posiadają one charakteru komercyjnego oraz nie podlegają żadnym mechanizmom konkurencji rynkowej. Ich obowiązkiem jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz poszkodowanym w terenach górskich. Są to dwie organizacje imienne znajdujące się w stawie przygotowania i przeznaczone do pełnienia służby ratowniczej na terenach górskich. Zarówno w jednym jak i w drugim pogotowie możemy szukać zatrudnienia.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-ratownik-gorski-topr-i-gopr/

Gdzie szukać pracy jako ratownik górski?

W pracy możesz szukać przede wszystkim jako wolontariusz i pracownik etatowy. To w jakiej formie będziesz tam funkcjonować zależy od twojego statusu, doświadczenia, posiadanych umiejętności oraz dyspozycyjność. Główna siedziba obu tych zmieści się w Zakopanem. Nie musimy szukać pracy wyłącznie w Tatrach. GOPR posiada swoje oddziały również w grupie Beskidzkiej, Bieszczadzkiej, Karkonoskiej i tak dalej.

Awans zawodowy wynikający z pracy jako ratownik górski

Wraz ze wzrostem stażu w służbie możesz liczyć na awans na wyższe stanowisko. To wymagać będzie od ciebie sporo wysiłku oraz wytrwałości. Doceniane będzie przede wszystkim poświęcenie, odwaga, oraz zdolności interpersonalne. Z czasem awansować możemy na aspirantów, a nawet instruktorów. Z biegiem czasu oraz poświęcenia możesz liczyć też na stanowisko kierownicze – na przykład szefa grupy. Wówczas rośnie nie tylko twoje wynagrodzenie pieniężne, ale również prestiż stanowiska.

Praca jako ratownik górski

GOPR i TOPR posiadają monopol na usługach ratowniczych w górach. Ustawa mówi, że inne podmioty mogą również wykonywać taką pracę, o ile odpowiednio ją uzasadnij i otrzymają zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych. W praktyce jednak nie ma żadnej możliwości założenia własnej firmy zajmującej się ratownictwem górskim.

Zobacz też: http://www.turystykawsieci.pl/ile-zarabia-ratownik-gorski/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ