Profesjonalne podejście do nakładania powłok ceramicznych

Powłoka ceramiczna na karoserii to ochrona zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i przed energią cieplną generowaną przez rury wydechowe i katalizatory.

Stosowanie powłok ceramicznych jako integralnej części karoserii lub części samochodowej lub innych komponentów samochodowych stwarza pewne problemy produkcyjne. Na przykład powłoki ceramiczne trudno jest nakładać na stosunkowo zakrzywione powierzchnie lub obiekty trójwymiarowe, jednak nakładanie ich na samą karoserię to popularna usługa.

Skuteczna ochrona lakieru poprzez pokrycie go powłoką ceramiczną

Powłoki muszą być chronione podczas procesu nakładania przed działaniem sił mechanicznych, które mogą powstać w procesie produkcyjnym. W niektórych przypadkach powłoka musi być chroniona przed zanieczyszczeniem. Ponadto powłoka musi pozostać odporna na korozyjne i erozyjne działanie środowiska nakładania przez dłuższy czas. Po umyciu pojazdu na pojazd nakłada się wosk lub inną powłokę ochronną, aby zapobiec wchłanianiu wody przez pojazd. Pęknięcia i odpryski w powłoce ochronnej mogą sprzyjać korozji nadwozia samochodu. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na sposób wytwarzania powłoki, która jest wystarczająco odporna na korozyjne i erozyjne działanie środowiska, w którym pojazd będzie użytkowany.

Powłoka ceramiczna na karoserii chroni też przed promieniami UV. Matowa powierzchnia ceramiczna jest doskonałym dla nich odbiciem. Jest łatwa do mycia i czyszczenia oraz bardzo łatwa w utrzymaniu w dobrym stanie. Ceramika cieszy się dużą popularnością we wszystkich segmentach przemysłu motoryzacyjnego ze względu na wysoką odporność termiczną i chemiczną. Stosowanie ceramiki ma jednak pewne wady. Przede wszystkim należy dokładnie wypolerować i wypolerować karoserię, aby zachować połysk. Dodatkową wadą jest długi czas nakładania wosków. Mimo tego powłoka ceramiczna cena Wroclaw to doskonały sposób na przygotowanie rzetelnej ochrony. Jej obecność to gwarancja utrzymania dobrej prezencji auta przez bardzo długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ