Sprawdzone sposoby na poszukiwanie tanich lotów

W obecnych czasach podróżować może praktycznie każdy biorąc pod uwagę przede wszystkim fakt, iż obecnie ceny biletów nawet do najdalszych zakątków świata stają się coraz bardziej atrakcyjne. Jednak, aby trafić na dosyć ciekawą promocję, trzeba wiedzieć, kiedy oraz gdzie szukać. Jak zatem upolować jak najtańszy bilet?

Tanie latanie.

Tanie latanie może się okazać dosyć proste, ale przede wszystkim wtedy, gdy na bilety będziemy polować na około 3-4 miesiące przed planowaną podróżą. Im później zdecydujemy się na zakup, tym oczywiście cena wyższa, jednak w dalszym ciągu można liczyć na dosyć atrakcyjne oferty last minute, z których korzysta wiele osób. Jednak obecnie nie ma co liczyć na zakup biletu w ofercie last minute za bezcen, gdyż te czasy już dawno minęły. Nie oznacza to oczywiście, że nie można trafić na atrakcyjne oferty, gdyż wiele serwisów internetowych gromadzi najtańsze z ofert last minute, dlatego też warto śledzić takie portale. Wśród tych, które są warte polecenia należy wymienić przede wszystkim Itour.de oraz Thomas Cook Flights.

Wyszukiwarki tanich lotów.

Jeśli zależy nam na znalezieniu najtańszego biletu lotniczego w wybranym przez nas kierunku, warto w tym celu prześledzić dostępne w sieci wyszukiwarki tanich lotów takie jak np. tripsta.pl czy skyscanner.pl. W jaki sposób działa taka wyszukiwarka? Porównuje po prostu oferty różnych przewoźników i wyświetla wszystkie dostępne oferty, rozpoczynając od tych najtańszych, a kończąc na tych najdroższych. Co jednak najważniejsze taka wyszukiwarka potrafi znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty, na które z pewnością nie trafilibyśmy, poszukując lotów na własną rękę i śledząc poszczególne strony przewoźników. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Kupno tanich biletów

Bilet najlepiej jest znaleźć przy pomocy wyszukiwarki, jednak aby go zakupić najlepiej przejść bezpośrednio na stronę przewoźnika bez płacenia prowizji pośrednikowi. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy lepiej dokonać zakupu poprzez pośrednika. Dotyczy to sytuacji, gdy lot będzie z przesiadkami. Może się bowiem zdarzyć, że spóźnimy się na drugi lot, ale w tym przypadku możemy liczyć na zwrot pieniędzy z ubezpieczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ