Wakacje w karaibskim stylu, czyli Jamajka od kuchni

Jamajka to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Lazurowe morze, piaszczyste plaże, słońce świecące praktycznie przez cały rok, a także przepiękne krajobrazy to tylko garstka tego, co czeka na nas w tej niezwykłej części świata. Jamajka to wyspa, którą można określić w tzw. formule 3xR, która oznacza Relaks, Reggae oraz Różnorodność.

Relaks

Jedną z najpiękniejszych plaż na Jamajce jest Seven Mile Beach, która oferuje turystom ponad 10 kilometrów przepięknej plaży, którą charakteryzuje delikatny i prawie biały piasek, a do tego palmy dające nieco cienia oraz lazurowa woda. Jednak plaża prezentuje się przepięknie nie tylko w dzień, ale również wieczorem. Z tego właśnie względu warto wybrać się do pobliskiego baru, aby móc podziwiać niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju zachody słońca.

Dosyć popularną lokalizacją, która jest doskonałym miejscem na odpoczynek jest plaża Jamesa Bonda w Ocho Rios, na której oczywiście kręcono niektóre sceny filmowe z agentem 007 w roli głównej. W pobliżu plaży znajduje się przepiękna rafa koralowa, dlatego też warto wypożyczyć sprzęt do nurkowania i wybrać się na niezapomnianą wycieczkę.

Reggae

Każdy, kto słyszy słowo Jamajka, od razu kojarzy tę wyspę z Bobem Marleyem, czyli tamtejszym królem muzyki reggae. Do dziś na wyspie znajduje się dom, w którym muzyk wychowywał się do 13 roku życia, a po jego śmierci utworzone zostało w tym miejscu muzeum z galerią fotograficzną.

Różnorodność

Jamajka to nie tylko przepiękne plaże, ale również wapienne płaskowyże, w których wyrzeźbione są przez podziemne wody nie tylko rzeczne korytarze, ale również niezwykłe jaskinie, które z pewnością są warte zwiedzenia. Oprócz tego podziwiać tam można przepiękną i niespotykaną gdzie indziej roślinność oraz wzmagające bicie serca niezwykłe wodospady. Wybierając się na Jamajkę nie można oczywiście nie spróbować słynnego jamajskiego rumu, który na Karaibach wytwarzany jest od XVII wieku. Turyści najchętniej sięgają po drinki na bazie tego trunku, natomiast miejscowi preferują rum bez jakichkolwiek dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ