Wakacje w przedsprzedaży czy w ofercie last minute?

Niejeden turysta, który każdego roku spędza wakacje poza granicami kraju, zastanawia się nad tym, czy lepiej zakupić daną ofertę w przedsprzedaży, czy też czekać na okazję last minute? Wbrew pozorom podjęcie najlepszej decyzji nie jest wcale takie łatwe, dlatego też warto zapoznać się z małym przewodnikiem.

Zakup wakacji w przedsprzedaży czy oferta last minute?

W obecnych czasach oferty typu last minute są już dosyć sporą rzadkością i wielu turystów musi liczyć się z tym, iż wakacje za pół darmo odchodzą powoli do lamusa. Oczywiście nie oznacza to, iż oferty last minute są obecnie kompletnie nieosiągalne, jednak jest ich obecnie tak mało, że lepiej zdecydować się na dużo wcześniejszą rezerwację biletu. Należy obecnie mieć świadomość tego, iż takie oferty last minute to niezła gratka wyłącznie dla potencjalnych klientów, natomiast linie lotnicze są na takich propozycjach dosyć stratne. Z tego właśnie względu nie ma praktycznie co liczyć na takie okazje jak jeszcze kilka lat, temu, co nie oznacza oczywiście, że takie oferty last minute nie pojawiają się w ogóle.

Letnie rezerwacje.

Wielu polskich organizatorów zagranicznych wycieczek oferuje wakacje typu first, co oznacza, iż na kilka miesięcy przed planowanym urlopem można w przedsprzedaży nabyć bardzo korzystną ofertę licząc przy okazji na liczne rabaty dla dzieci czy też różnego rodzaju fakultatywne wycieczki. Najkorzystniej jest zakupić bilet w okresie zimowym i wczesno wiosennym, gdyż w tym właśnie czasie można liczyć na bardzo przystępne ceny. Okres letni natomiast oznacza dosyć drastyczny wzrost cen, a więc w tym czasie lepiej nie dokonywać żadnych rezerwacji.

Zimowe rezerwacje.

Wiele osób decyduje się na spędzenie wakacji w okresie zimowym, gdyż w tym właśnie czasie można liczyć na dosyć niskie ceny. Należy jednak mieć świadomość tego, iż w tym czasie najlepsze kierunki to przede wszystkim Kenia, Dominikana czy też Tajlandia, dlatego tez rezerwacji należy dokonywać w maju oraz czerwcu, gdyż wtedy można liczyć na bardzo atrakcyjne warunki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ