Wynajem aut w Poznaniu

Nadejście wiosny powoduje budzenie się roślin do rozkwitu. Pojawiają się pojedyncze trele ptaków, pąki na drzewach i po kilku słonecznych dniach wybucha wiosna całym swym pięknem i głośnym nawoływaniem latających mieszkańców lasów i łąk. O tej porze roku my również budzimy się z zimowego letargu, gdy nie bardzo mieliśmy ochotę na spacery, czy dłuższe wypady poza miasto. Wiosną mamy ochotę na pierwszy dłuższy wypad, trwający przynajmniej cały weekend. Każda wycieczka jednak wymusza na nas przygotowanie sporego bagażu, który może nie zmieścić się w naszym małym aucie, albo po prostu wcale go nie mamy. Można jednak temu w bardzo prosty sposób zaradzić.

Pojemnym autem na krajoznawczą wycieczkę po Polsce

Doskonałym sposobem na weekendowy wypad poza miasto bez własnego samochodu, bez telepania się zatłoczonymi pociągami lub autobusami jest wynajem samochodu. Wybieramy odpowiedni dla nas model auta i w drogę, ku przygodzie! Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób. Wchodzimy na stronę internetową wypożyczalni samochodów np. w Poznaniu – https://mobicars.pl/wypozyczalnia-samochodow-poznan/, wybieramy model pojazdu i zaznaczamy, na ile dni chcemy go wynająć. Od razu widzimy kalkulację cenową, dzięki czemu już na wstępie wiemy, ile mamy przeznaczyć pieniędzy na wynajem samochodu.

Warunkiem wynajęcia auta jest ukończenie przez kierowcę 21 lat i musi on udokumentować, iż jeździł samochodem przynajmniej przez 1 rok. Najemcą nie musi być kierowca. Wówczas oprócz danych kierowcy (prawo jazdy plus DO lub inny dokument potwierdzający tożsamość), potrzebne są dane wynajmującego (lat pow. 21 oraz dokument tożsamości).

Podczas przekazywania danych musimy być świadomi, iż biuro wynajmu aut zweryfikuje nas pod względem ewentualnych zadłużeń w KRDBIG. Podobne weryfikacje robi bank, gdy chcemy wziąć pożyczkę. Wypożyczenie samochodu we wspomnianym Poznaniu jest przypieczętowane sporządzoną umową najmu na określony czas oraz protokołem o stanie pojazdu w trakcie przekazywania go nam. Płacimy należność i możemy wsiadać do samochodu. Paliwo tankujemy tylko to, które jest wskazane dla pojazdu przez nas wypożyczonego.

Gdy zamarzy nam się dłuższy wypad

Może się tak zdarzyć, iż wycieczka będzie tak absorbująca, że nie będziemy chcieli wracać do domu w wyznaczonym terminie w umowie. Wówczas telefonicznie (dzień przed końcem umowy) powiadamiamy o przedłużeniu korzystania z samochodu. Można to także zrobić drogą mailową. Jeżeli nikt nie czeka w kolejce na ten samochód, dostaniemy pozwolenie na dalsze jego użytkowanie. Ważne, by przekazać należność za kolejne dni najpóźniej w ostatnim dniu pierwotnego terminu wynajmu auta.

Wpłaconą dodatkową należność dobrze jest udokumentować wydrukiem przelewu przekazanym firmie smsem poprzez zdjęcie dowodu wpłaty telefonem lub mailem, gdyby okazało się, że płatność nie dotarła w ciągu następnego dnia po przedłużeniu czasu najmu.

Starajmy się jeździć ostrożnie i bezkolizyjnie. W innym wypadku poniesiemy dodatkowe koszty związane z naprawą szkody.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ