Czy tanie wakacje są w ogóle możliwe?

Tanie wakacje to marzenie niejednej osoby. Jednak czy istnieje jakiś kierunek, który nie zrujnuje przypadkiem naszego portfela? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, na które odpowiedź jest w zasadzie bardzo prosta. Wystarczy jedynie dobrze poszukać, a z pewnością bardzo szybko znajdzie się oferta, która sprosta wszystkim naszym wymaganiom. Wielu osobom wydaje się, iż po pierwsze zagraniczne wakacje są dużo tańsze niż tydzień spędzony nad polskim morzem, a po drugie w Polsce nie ma ciekawych miejsc wartych zwiedzenia, co oczywiście jest nieprawdą.

Wakacje nad polskim morzem.

Dosyć spore grono polaków żyje w przeświadczeniu, że wakacje spędzane nad polskim morzem są dużo droższe niż zagraniczny wypad przykładowo do Egiptu. Faktycznie bardzo często zdarza się tak, iż w tej samej cenie można spędzić albo tygodniowy urlop nad Bałtykiem, albo dwutygodniowe wakacje w słonecznym Egipcie czy Tunezji. Jednak należy mieć świadomość tego, iż wysokie ceny dotyczą przede wszystkim bardzo ekskluzywnych hoteli, w których tak naprawdę nie trzeba się zatrzymywać. Hotel to miejsce, które służy przede wszystkim do nocnego odpoczynku i ewentualnie zjedzenia posiłków (które równie dobrze można skonsumować na mieście), gdyż większość czasu i tak spędzamy na plaży lub też na zwiedzaniu. Warto wiedzieć o tym, iż w przeważającej części wakacyjnych miejscowości nad morzem można znaleźć kwatery lub pokoje, których wynajęcie możliwe jest już od około 30zł za dobę, co jest niezwykle atrakcyjną ofertą. Można oczywiście trafić na niższe ceny, jednak wiąże się to zazwyczaj z dosyć kiepskimi warunkami.

Jak wygląda dojazd nad morze?

Turyści, którzy wybierają się nad polskie morze, muszą liczyć się z tym, iż na wielu drogach odbywają się remonty dróg, które dosyć często są dosyć uciążliwe. Jednym z lepszych środków transportu jest obecnie pociąg, który na szczęście nie musi stać w korkach, a do tego koszt przejazdu kształtuje się na dosyć atrakcyjnym poziomie. Jednak zdecydowana większość osób decyduje się na podróż samochodem, którą najlepiej odbyć w nocy, gdyż w tym czasie na ulicach jest mniejszy ruch.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ