Ramadan a wakacje w muzułmańskim kraju

Każdy, kto wybiera się do Egiptu, Turcji czy Maroka w okresie przypadającym na Ramadan musi przygotować się na spore ograniczenia oraz trudności. Święty miesiąc dla muzułmanów jest niezwykle istotny, dlatego też należy wiedzieć w jaki sposób można się zachowywać w tym czasie, aby przypadkiem kogoś nie urazić.

Turyści, którzy mają zamiar spędzić wakacje wyłącznie w okolicy plaży lub też nad hotelowym basenem nie mają praktycznie czym się przejmować. Jeśli jednak zależy komuś również na zwiedzaniu najbliższej okolicy, to okres ramadanu może się okazać najgorszą porą na zwiedzanie wspomnianych powyżej krajów. Niestety bardzo często zdarza się tak, iż nie mamy możliwości pójścia na urlop w innym terminie, dlatego też należy bardzo dobrze przygotować się do takiego wyjazdu.

Dlaczego należy przygotować się do spędzenia wakacji w okresie Ramadanu?

Przede wszystkim, dlatego że w tym czasie mentalność mieszkańców muzułmańskich krajów zmienia się drastycznie, czego należy mieć świadomość. Zazwyczaj na co dzień uśmiechnięci oraz uprzejmi ludzie stają się wręcz nie do zniesienia a obsługa hotelowa czy też restauracyjny staje się bardzo niegrzeczna i ociężała. W tym czasie wiele urzędów pracuje dużo krócej, a rozkłady jazdy ulegają drastycznej zmianie. Aby przetrwać jakoś ten okres, najlepiej nie opuszczać kurortu, jednak czy takie wakacje mogą w ogóle być udane? Każdy pragnie przede wszystkim poznać kawałek ziemi, na której się znajduje, a więc musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Czym tak właściwie jest Ramadan?

Ramadan przypada na dziewiąty miesiąc w kalendarzu muzułmańskim i wszystkich wiernych od wschodu do zachodu słońca obowiązuje post. W tym czasie zabronione jest nie tylko spożywanie wszelkich posiłków, ale również połykanie śliny i uprawianie miłości.

Ramadan a wakacje.

Z pewnością wyjazd na wakacje do kraju, w którym akurat odbywa się ramadan to nie najlepszy pomysł, jednak czasem nie ma innej możliwości. W tym czasie należy jednak przestrzegać bardzo ważnej zasady, a mianowicie nie należy spożywać posiłków w miejscach publicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ