Noclegi w Warszawie – odwiedź stolicę wiosną razem z Sun & Snow!

Atrakcje Warszawy nie ograniczają się do Starego Miasta oraz Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie weekendowego wypadu do stolicy Polski warto zobaczyć również mniej oblegane, ale ciekawe miejsca. Warszawa to nie tanie miasto, ale noclegi, jakie mamy Ci do zaoferowania, na pewno takie są – sprawdź sam!

Warszawa jest codzienne odwiedzana przez 500 000 osób – i mowa tutaj tylko o ludziach dojeżdżających do pracy! Jak łatwo sobie wyobrazić, główne atrakcje Warszawy są z tego powodu oblegane przez cały rok.

Dzięki Sun & Snow poznasz jednak tanie apartamenty w Warszawie oraz liczne zabytki, o których nie miałeś dotąd pojęcia.

Konstancin-Jeziorna – atrakcje Warszawy i tanie noclegi

Jeśli tylko opuścić centrum Warszawy i wybrać się na wycieczkę do jednej z podwarszawskich miejscowości, to można odkryć szereg nieznanych oraz pięknych atrakcji, wyglądających świetnie wiosną. Jedną z nich jest Konstancin-Jeziorna – miasteczko znajdujące się w odległości ok. 20 km od centrum, pełne zielonych parków oraz świetnie zachowanych willi-pałacyków. Odwiedzając Konstancin warto zobaczyć takie miejsca, jak:

  • Tężnia solankowa – inhalatorium na wolnym powietrzu, które robi wrażenie szczególnie w ciepłe, wiosenne dni. Wstęp do tężni w Konstancinie jest bezpłatny;
  • Muzeum Papiernictwa w Dawnej Królewskiej Fabryce Papieru – warto je odwiedzić zwłaszcza dlatego, że w trakcie zwiedzania można… własnoręcznie czerpać papier;
  • Wieża ciśnień – budynek pochodzi z końca XIX w. i jest przykładem stylu neogotyckiego. Dziś nie wieża nie pełni już swojej funkcji, jednak nadal zachwyca oryginalnym wyglądem.

Po wycieczce do Konstancina warto wrócić do Warszawy, szczególnie że apartament Szczęśliwice na ul. Zadumana 1A leży w pobliżu… Parku Szczęśliwickiego, czyli kolejnych „zielonych płuc” miasta.

Muranów – piękna dzielnica i tanie noclegi w Warszawie

Atrakcje w Warszawie, dzięki którym możesz nieco odetchnąć od wielkomiejskiego pędu tego miasta, mogą znajdować się… blisko centrum. Przykładem jest Muranów – zaciszna dzielnica, w której między osiedlami bloków możesz odnaleźć murale oraz parki.

Dzielnica powstała dosłownie na gruzach przedwojennej Warszawy, a konkretniej: na ruinach sporej części getta warszawskiego. Dlatego właśnie zwiedzanie Muranowa to podróżowanie między różnymi czasami:

  • Kościół św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 – budowla została oddana do użytku w 1896 r. i cudem przetrwała II wojnę światową (chociaż doznała wielu zniszczeń). Jest jednym z najstarszych zachowanych budynków w Warszawie;
  • Bunkier Anielewicza (zwany także „kopcem”) – pomnik upamiętniający schron znajdujący się na rogu ul. Miłej oraz Dubois, w którym pod koniec II wojny światowej ukrywali się żołnierze Żydowskiej Organizacji Bojowej wraz z ich przywódcą, Mordechajem Anielewiczem.

Muranów ma jeszcze więcej atrakcji do zaoferowania. Będziesz mógł poznać je wszystkie wybierając tani nocleg: apartament Stare Miasto na al. Solidarności 71 leży w pobliżu Starego Miasta oraz Muranowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ