Weekendowy wyjazd do Opola – co warto zwiedzić

Opole jest przez wielu turystów odwiedzane głównie ze względu na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Ta słynna i odbywająca się od lat impreza przyciąga tłumy. Warto jednak zauważyć, że nieuczciwym wobec tego uroczego miasta jest wymienianie jego nazwy tylko przy okazji Festiwalu. Posiada ono bowiem wiele różnych innych atrakcji, dostępnych przez cały rok. Jest to ciekawe miejsce do spędzenia weekendu ze znajomymi lub z rodziną. Czego nie można przeoczyć w Opolu i ile kosztuje taka wyprawa?

Noclegi i restauracje

Podawane w internecie ceny noclegów w Opolu wahają się w granicach od 99 zł (w przypadku hostelu) do 360 zł (hotel 4 – gwiazdkowy). W centrum miasta pełno jest ciekawych restauracji, prowadzących kuchnie według różnych stylów i tradycji. Kwota w menu za posiłek dla jednej osoby zamknie się w granicach kilkudziesięciu złotych. Nie są to ceny wygórowane, ale żeby uniknąć braku gotówki na zapewnienie sobie pełni wrażeń turystycznych, zawsze można skorzystać z internetowej pożyczki Opole zapewnia bazę turystyczną i restauracyjną, która z pewnością pozwoli komfortowo wypocząć oraz dodać energii na zwiedzanie. A jest co zobaczyć! Atrakcji jest wiele i zawsze może pojawić się pokusa, by dodać jeszcze kilka miejsc do wcześniej ustalonego planu. Dobrze dobraną pożyczkę na wyjazd można spłacić np. w miesiąc, a piękne wspomnienia pozostaną na lata. Większa kwota w portfelu pozwoli bardziej komfortowo spoglądać na dostępne atrakcje oraz zakupić rodzinie i znajomym komplet pamiątek, a tych jest w Opolu co nie miara. Z pewnością każda z nich wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych.

Atrakcje „obowiązkowe”

Jednym z bardziej malowniczych miejsc w Opolu jest „Opolska Wenecja”. Kto widział, ten wie. Nazwa jest adekwatna do prezentowanego obiektu, a zabytkowe kamienice, pięknie oświetlone nocą leniwie „przeglądają się” w lustrze wody. Innym ciekawym obiektem jest multimedialna fontanna muzyczna, znajdująca się na Stawie Zamkowym. Pokazy odbywają się o godz. 12:00, 18:30 oraz 21:30. Z pewnością najlepiej zachowa się w pamięci ten ostatni – wieczorny, któremu towarzyszą kolorowe światła. Spacer po mieście można dodatkowo wesprzeć, korzystając z aplikacji mobilnej „Odkryj Opole”, dostępnej na Android oraz iOS. Pozycją zdecydowanie obowiązkową w planie pobytu w Opolu jest Muzeum Polskiej Piosenki. Posiada wystawę stałą oraz ekspozycje czasowe. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a rodzinny 42 zł (2 rodziców + 2 dzieci).

Do zwiedzania dostępne jest również Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, czyli scena wspomnianego wcześniej Festiwalu. Ważnym symbolem Opola jest także Wieża Piastowska, wzniesiona na początku XIII wieku. Mierzy 35 metrów, a widok z jej szczytu należy do niezapomnianych. Bilety kosztują ledwie kilka złotych, a można tam m. in. porównać dzisiejszy wygląd miasta do jego XIX – wiecznej panoramy. Do tego odwiedzający obejrzą szereg prezentacji multimedialnych wewnątrz Wieży. Wybierając się do Opola – zwłaszcza jeżeli zabiera się ze sobą najmłodszych – nie można pominąć opolskiego ogrodu zoologicznego. Mieszka w nim ponad 1500 zwierząt, należących do blisko 300 gatunków. Bilet rodzinny można nabyć w cenie kilkudziesięciu złotych, a czas zwiedzania trwa od 2 do 6 godzin. Odpoczynek po pieszym zwiedzaniu miasta, pobycie w zoo czy wspinaniu się na szczyt Wieży Piastowskiej, zapewni rejs po Odrze. Towarzyszą mu również ciekawe widoki, a delikatne kołysanie się statku na wodzie uspokoi i zrelaksuje każdego. Osoby wrażliwe na sztukę i kulturę z pewnością chętnie odwiedzą wzgórze uniwersyteckie, na którym znajduje się kilka ciekawych rzeźb. Jak widać – Opole ma bogatą ofertę dla zwiedzających i stanowi atrakcyjną propozycję na weekendowy wyjazd. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ