Zrelaksuj się w hotelu, czyli dlaczego warto korzystać z zabiegów SPA

Hotele nie tylko oferują wygodne noclegi, ale coraz częściej kuszą gości także innymi atrakcjami. Wśród nich znajdują się również strefy Spa, które pozwalają na zapomnienie o codzienności poprzez uczestnictwo w relaksujących zabiegach.

Słowo Spa pochodzi najprawdopodobniej od słów „Aquae Spadanae” – od tej nazwy pochodzi belgijskie miasto Spa, gdzie od czasów średniowiecznych przyjeżdżano w celu skorzystania z naturalnego źródła bogatego w żelazo. W tłumaczeniu na język polski słowo Spa łączone jest z rozbryzgiwaniem wody czy nawilżaniem. Można spotkać się też z tłumaczeniem „sanitas per aquam”, co oznacza zdrowie przez wodę.

Nowocześnie Spa są przede wszystkim organizowane w miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie prowadzone są zabiegi hydroterapeutyczne. Termin Spa odnosi się również do salonów oferujących zabiegi Spa, między innymi skoncentrowanych na poprawie zdrowia oraz urody poprzez wykorzystanie wody. W Spa można między innymi znaleźć baseny, jacuzzi, wanny z hydromasażem, można też skorzystać z masaży oraz innych zabiegów relaksacyjnych i zdrowotnych.

Hotele Spa są obecnie coraz bardziej popularne. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „Spa łódzkie”, aby zobaczyć, że ofert jest bardzo dużo. Do dyspozycji są salony Spa działające samodzielnie, jak i również te, które dostępne są w hotelach – wtedy pobyt będzie można połączyć z komfortowym wypoczynkiem, podreperowaniem swojego stanu zdrowia oraz poprawą samopoczucia. Z zabiegów tego rodzaju korzystają chętnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Najczęściej za zabiegi Spa trzeba dopłacić dodatkowo, ale wiele hoteli posiada również atrakcyjne pakiety pobytowe czy oferty specjalne, które obejmują zarówno noclegi, jak i dostęp do strefy Spa w wyznaczonym zakresie. Takie pakiety są także kapitalnym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby, która potrzebuje odpoczynku od codzienności. Takie oferty posiadają również hotele w Łodzi i okolicach. Z dostępnymi propozycjami można zapoznać się już teraz on-line.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ