Wycieczka do Wietnamu to marzenie niejednego wielbiciela podróży po Azji. Kraj ten słynie z pięknych widoków, monumentalnych świątyń, zachwycającej przyrody, i oczywiście – pysznego jedzenia. Co warto wiedzieć przed podróżą do tego azjatyckiego państwa?

Jak zwiedzić jak najwięcej?

Jeśli chodzi o Wietnam wycieczki zorganizowane są doskonałym sposobem na to, aby zwiedzić jak najwięcej w krótkim czasie. Z reguły zaplanowane są tak, aby pokazać uczestnikom jak najwięcej atrakcji. W ten sposób nie zostanie pominięty żaden ważny punkt na mapie tego pięknego kraju.

Ho Chi Minh – miasto żyjące w pośpiechu

Do najważniejszych atrakcji zalicza się miasto Ho Chi Minh. To największa wietnamska metropolia, zamieszkana przez kilka milionów ludzi. Zatłoczone ulice, potoki śpieszących się mieszkańców, kolorowe światła, targi – to wszystko tworzy unikalny klimat tego miejsca. W bardzo widoczny sposób łączy się tam tradycyjne, kolonialne budynki z nowoczesną architekturą. Znakiem rozpoznawczym tamtejszych miast są słynne bazary na wodzie, które wyglądają wyjątkowo malowniczo.
Co jeszcze trzeba zobaczyć będąc w Wietnamie? Z pewnością warto rozważyć takie punkty na mapie jak Hanoi, Sajgon, kurort Nha Trang zatoka Ha Long, stare miasto w Hoi An, Wietnamski Mały Paryż, Tunele Cu Chi (wykopane przez Wietkong podczas wojny) czy delta Mekongu z Can Tho.

Wietnamska podróż ze smakiem

Kuchnia azjatycka jest wyjątkowo smaczna, a jej wietnamska odmiana jest naprawdę przepyszna. Niektórzy podróżni przyjeżdżają tam by tak naprawdę uprawiać turystykę kulinarną. Do sztandarowych dań lokalnej kuchni należy między innymi aromatyczna zupa pho. To z Wietnamu pochodzą też popularne na całym świecie sajgonki. Najlepiej jest spróbować ich oryginalnego smaku bezpośrednio u źródła. Dużo potraw przygotowywanych jest na bazie sojowego sera tofu, więc wegetarianie również znajdą coś dla siebie. To co jest najbardziej wyjątkowe w lokalnej kuchni to unikatowe mieszanki przypraw, które sprawiają, żę wietnamskie dania smakują wyśmienicie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ