dieta
fot. Pixabay.com

Miażdżyca chociaż niebezpieczna dla życia, rozwija się powoli, początkowo nie dając objawów przez co możemy zlekceważyć jej początki. Z czasem okazuje się, że łatwo się męczymy nawet przy niewielkim wysiłku. To mogą być pierwsze objawy miażdżycy. Nieleczona może nieść poważne konsekwencje jak zawał czy udar.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dieta-miazdzycowa-jadlospis/

 

Co jeść by zapobiegać miażdżycy?

Oczywiście dieta nie zastąpi konsultacji z lekarzem lub środków farmakologicznych jeśli jest taka potrzeba jednak może znacząco wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Celem diety powinno być skuteczne obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Najważniejsze, by zrezygnować ze wszelkich używek jak papierosy i alkohol czy kawa – wszystkie mają wpływ na przyspieszenie akcji serca co nie jest wskazane w tym przypadku. Powinna nastąpić rezygnacja z dużej ilości tłuszczu, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. W zamian powinniśmy wprowadzić dużą ilośc warzyw z których możemy tworzyć sosy, piec w piekarniku czy gotować na parze. Owoce w niewielkich ilościach również mogą być spożywane. Jeśli chodzi o mięso, nie ma żadnych przeciwskazań by je w dalszym ciągu jeść pod warunkiem, że wybierzemy chude mięso z indyka czy kurczaka zamiast tłustej kaczki czy wieprzowiny. Warto włączyć do jadłospisu ryby zawierające mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Natomiast zdecydowanie powinniśmy ograniczyć jajka zawierające cholesterol. Możemy za to urozmaicać dietę stosując aromatyczne przyprawy by dieta w dalszym ciągu była smaczna.

 

Co warto zrobić poza dietą?

Doskonały wpływ na zdrowie ma zwiększenie aktywności fizycznej. Wprowadźmy trochę ruchu do codziennego harmonogramu, jak chociażby pół godzinny spacer. Jeśli mamy nadwagę, powinniśmy ze względu na zdrowie zrzucić dodatkowe kilogramy. Zdrowsza dieta oraz więcej ruchu na pewno nam to ułatwią!

 

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/czym-sa-dodatkowe-skurcze-serca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ